نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 22
کد خبر: ۵۶۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰

کنکور هچنان باقی است

مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به اينکه طبق قانون بايد تا سال ۹۷ تعداد رشته‌هايي که پذيرش دانشجو در آنها صرفاً براساس سوابق تحصيلي است،‌ افزايش يابد، گفت:‌ قرار است براي ۱۳ رشته پرطرفدار در کنار سوابق تحصيلي کنکور نيز داشته باشيم.
تدبیر24: مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به اينکه طبق قانون بايد تا سال ۹۷ تعداد رشته‌هايي که پذيرش دانشجو در آنها صرفاً براساس سوابق تحصيلي است،‌ افزايش يابد، گفت:‌ قرار است براي ۱۳ رشته پرطرفدار در کنار سوابق تحصيلي کنکور نيز داشته باشيم.

حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرگزاري تسنيم در خصوص سرانجام حذف کنکور و افزايش سهم سوابق تحصيلي اظهار داشت:‌ شوراي سنجش و پذيرش دانشجو با اعضاي قبلي و برحسب نياز جلسات خود را در اين رابطه تشکيل مي‌دهد.

وي افزود:‌ شوراي سنجش و پذيرش دانشجو در تلاش است تا سال 97 تعداد رشته‌هايي که پذيرش در آن‌ها صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي باشد را افزايش دهد. طبق قانون بايد طي مدت زماني 5 ساله، 85 درصد پذيرش در دانشگاه‌هاي کشور بر اساس سوابق تحصيلي و 15 درصد با توجه به آزمون باشد.

مشاور عالي سازمان سنجش ادامه داد:‌ 15 درصدي که براي آن آزمون برگزار مي‌شود، مربوط به رشته‌هاي برتر و دانشگاه‌هايي است که شهريه براي آن پرداخت نمي‌شود.

توکلي با اشاره به اين‌که براي افزايش سهم سوابق تحصيلي در پذيرش دانشگاه‌ها نياز داريم تا امتحانات نهايي در ساير پايه‌هاي دوره متوسطه نيز برگزار شود، گفت:‌ شوراي سنجش و پذيرش دانشجو تا سال 97 براي حذف کنکور و افزايش سهم سوابق تحصيلي فرصت دارد و هنوز مشخص نيست که سهم سوابق تحصيلي در کنکور 94 چگونه است.

وي عنوان کرد:‌ قرار است تا براي 13 رشته پرطرفدار مانند پزشکي، داروسازي، دامپزشکي و مهندسي علاوه بر سوابق تحصيلي، آزمون نيز برگزار شود که اين آزمون توسط دانشگاه‌ها برگزار نخواهد شد بلکه به صورت متمرکز خواهد بود.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: