نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 24
کد خبر: ۵۶۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۹

اجاره 2 جوان برای اسیدپاشی

اسیدپاشی با اجیر کردن 2 جوان برای انتقام جویی

ماموران کلانتری 11 بانه اواخر هفته گذشته از طریق مسئولان بیمارستانی از انتقال زنی که قربانی اسیدپاشی شده بود، باخبر شدند. تیمی از ماموران با حضور در بیمارستان تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند. در بررسی های اولیه مشخص شد، زن میانسال به نام افسانه در خیابان قربانی اسیدپاشی شده و توسط عابران به بیمارستان انتقال یافته بود.

قربانی اسیدپاشی در جریان تحقیقات گفت: امروز عصر در حال رفتن به خانه بودم که دو موتورسوار سد راهم شده و روی من اسید پاشیدند. آنها سپس از محل فرار کردند. دچار سوختگی شدید در بدنم شده و از اهالی و عابران کمک خواستم که آنها مرا به بیمارستان منتقل کردند.

فرمانده انتظامی بانه در این باره گفت: با توجه به حساسیت ماجرا، پلیس اطلاعات و آگاهی شهرستان موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داد و برای شناسایی و دستگیری افراد خاطی تحقیقات خود را آغاز کرد.

سرهنگ حمیدرضا اکبری افزود: با تحقیقات گسترده و کمک مخبرین، ماموران توانستند سه نفر به نام های بختیار، محمد و هیمن را در این زمینه شناسایی کنند. ماموران در ادامه راهی مخفیگاه متهمان شده، اما آنها فرار کرده بودند. سرانجام متهمان که قصد ترک شهرستان را داشتند، در میدان گاز بانه شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد: متهمان ابتدا منکر هرگونه جرمی شده، اما پس از روبه رو شدن با شاکی و شناسایی شدن توسط او لب به اعتراف گشوده و به جرم خود اقرار کردند. بازجویی از متهمان نشان داد، محمد و هیمن با دریافت 20 میلیون تومان توسط بختیار اجیر شده بودند. دو مرد اسیدپاش پس از اجرای نقشه و قبل از این که پولی از بختیار دریافت کنند، دستگیر شدند. بختیار نیز درباره انگیزه اش از این کار مدعی شد با قربانی اسیدپاشی اختلاف خانوادگی داشتم و برای انتقامگیری دو اسیدپاش اجیر کردم.

متهمان پس از اعتراف به جرم خود با قرار قانونی روانه زندان شدند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: