واقعيت انتخابات تهران

واقعيت انتخابات تهران

عباس عبدی: دور دوم انتخابات مجلس در برخي شهرها به‌ويژه تهران نتايج عجيبي داشت.
روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

مریم باقی : در اسناد حقوقي خانواده از حقوق ويژه برخوردار است و حتي خود تشكيل خانواده به عنوان يك حق جهاني شمرده مي‌شود
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 20
کد خبر: ۵۶۳۵۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۳

اتاق فکر جریان رقیب اصلاحات به دنبال شکاف در خانواده اصلاحات است

 تدبیر24: رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه اصلاح‌طلبان خود را جریان اصلی انقلاب می‌دانند گفت:اتاق فکر جریان رقیب اصلاحات به دنبال شکاف در خانواده اصلاحات است و اصلاح طلبان مراقب باشند بهانه به دست رقیب ندهند.

دکتر محمدرضا عارف در همایش" اصلاحات و اعتدال" که در شهریار برگزار شد ضمن گرامی داشت دهه کرامت و سالروز ورود آزادگان به میهن،با بیان اینکه تفکر اصلاح طلبی ریشه در انقلاب،و برخواسته از اسلام ناب و اندیشه های رهبر فقید انقلاب است،گفت: روندی که در خرداد سال۹۲ پشت سر گذاشته شد با درایت مقام معظم رهبری و حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری تحقق یافت و باعث قرارگرفتن ایران اسلامی در مسیر پیشرفت و تعالی شد.
وی افزود: این مسیر باید استمرار پیدا کند و با توجه به شرایط خاص کشور بیش از هر زمان دیگری نیازمند اتحاد، همبستگی و یکپارچگی هستیم.
عارف گفت: گروه ها و جریانات سیاسی از هرگونه رو در رویی و موضع گیری علیه یکدیگر پرهیز کنند و اصل را بر وحدت و همدلی قرار دهند.
وی با بیان اینکه اصلاح طلبان خود را جریان اصلی انقلاب می دانند ،بر ضرورت اجرایی شدن همه اصول قانون اساسی تاکید کرد و گفت: راهبرد عمومی در چارچوب مشارکت حداکثری  پیگیری شود و همانطور که در سال ۹۲ و در آن شرایط خاص به پیروزی رسیدیم در انتخابات پیش رو نیز می توان به چنین موفقیتی نائل شد.
رئیس بنیاد امید ایرانیان با تاکید بر اینکه جریان اصلاحات هیچ راهی جز پیروزی در انتخابات مجلس ندارد،خاطرنشان کرد: راه استمرار انقلاب، اعتقاد به رقابت جدی و  قانونی گروه های اصلاح طلب و اصول گرا است و از نظر ما باید در فصل انتخابات با جدیت رقابت کرد و پس از انتخابات رقابت ها به رفاقت مبدل شود.
عارف تاکید کرد: با رعایت اخلاق و قانون باید مبارزات انتخاباتی به صورت جبهه ای دنبال و در داخل جبهه نیز تقویت انسجام درونی پیگیری شود.
عضو مجمع  تشخیص مصلحت نظام  با بیان اینکه هیچ راهی جز حرکت جبهه ای و انسجام تشکیلاتی نداریم ،تاکید کرد: سنگین ترین ضربه هایی که اصلاحات متحمل شده ناشی از تفرقه و اختلاف بوده و باید در نظر داشت که شکاف میان جریان ها و گروه های اصلاح طلبی به ضرر ما تمام خواهد شد.
عارف گفت: اولویت دادن به جوانان و زنان از مولفه هایی است که با اندیشه اصلاح طلبی و انقلاب سازگاری و قرابت بسیاری دارد.
وی ادامه داد: اصالت دادن به حوزه های انتخابیه، اصلی ضروری و حائز اهمیت است و باید با تشکیل و گسترش شورای واحد در دیگر استان ها، مسائل در همان حوزه ها و شوراهای استانی حل و فصل شود و تنها در صورت عدم حل مسائل، موارد بحث برانگیز به تهران بیاید.
عضو مجلس تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: باید در نظر داشت که همواره منافع ملی بر منافع جبهه ای، حزبی و گروهی تقدم دارد و در این عرصه باید از هر گونه سهم خواهی و وزن کشی پرهیز کرد که در چنین صورتی پیروزی و موفقیت مردم و کشور میسر خواهد شد.
حرکت بر مبنای مشترکات و در چارچوب راهبردهای توافق شده و گفتمان مشترک،مسئولیت پذیری و تلاش حداکثری و توقع و مطالبات حداقلی در داخل جبهه،پرهیز از هر گونه اقدام که باعث کاهش آرامش و نشاط در جامعه می شود ،تشویق تشکل های غیر سیاسی مردمی(NGO ها) به نقش آفرینی در زمینه های مختلف از جمله حضور مردم در انتخابات از جمله الزامات حرکت جبهه ای است که عارف به اصلاح طلبان توصیه کرد  آن را مورد توجه قرار دهند.
رئیس بنیاد امید ایرانیان در پایان به اصلاح طلبان ،بخصوص به جوانان اصلاح طلب توصیه مهمی کرد و گفت: جوانان عزیز اصلاح طلب توجه داشته باشند  که باید از هرگونه حاشیه سازی و پرداختن به حاشیه ها پرهیز کرد.اگر فردی در طیف گسترده اصلاحات خطایی کرد نباید در فضای مجازی به آن پرداخت و به آن پاسخ داد.رقیب اصلاحات در اتاق فکر خود مترصد ایجاد چنین فضاهایی برای تفرقه و انشقاق در درون خانواده اصلاحات است باید مراقبت کرد جبران یک خطا و اشتباه با خطای دیگر همراه نشود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: