بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
يکشنبه ۰۳ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 23
کد خبر: ۵۶۴۳۱
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۹

182 میلیارد دلار از ثروت میلیاردرها دود شد

میلیاردرهای جهان در پی آمار تولید ضعیف چین و رکود کالاها که سقوط بازارهای جهانی سهام را بدنبال داشت، هفته گذشته 182 میلیارد دلار از دست دادند.
 تدبیر24زیان هفته گذشته برای اعضای شاخص میلیاردرهای بلومبرگ که شامل افرادی مانند وارن بافت و ایوان گلاسنبرگ، مدیرعامل گلنکور است بزرگترین کاهش از سپتامبر سال 2014 به این سو به شمار می‌رود. مجموع ثروت اعضای این شاخص تنها در روز جمعه که شاخص استاندارد اند پور 500 بدترین هفته را از سال 2011 به این سو پشت سر گذاشت، 76 میلیارد دلار کاهش یافت.

مجموع ثروت 400 میلیاردر بزرگ جهان پس از زیان روز جمعه، 74 میلیارد دلار از ابتدای سال 2015 تاکنون کاهش داشته و ارزش ثروت آنها 3.98 تریلیون دلار است.

بزرگترین کاهش هفتگی به دلار را وارن بافت تجربه کرد. کاهش بیش از پنج درصدی ارزش سهام شرکت برکشایر هاتاوی بافت، 3.6 میلیارد دلار از ثروت او کاست. طبق آمار بلومبرگ، بافت با 63.4 میلیارد دلار ثروت، سومین میلیاردر بزرگ جهان است.

افت قیمت نفت که تحت تاثیر اشباع عرضه در بازار جهانی، بزرگترین کاهش هفتگی از سال 1986 را پشت سرگذاشت در 15.2 میلیارد دلار زیان میلیاردرهای انرژی جهان سهیم بود. هارولد هام، رییس هیات مدیره کانتیننتال ریسورسز در هفته گذشته شاهد از دست رفتن 895 میلیون دلار یا 9 درصد از ثروتش بود.

گلاسنبرگ که مدیرعامل شرکت معدنی گلنکور است، در پی کاهش بیش از هشت درصدی ارزش سهام این شرکت در هفته گذشته 237 میلیون دلار از دست داد. ثروت او در سال 2015 بیش از 40 درصد کاهش داشته و به 3.1 میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، 26 میلیاردر چین در هفته گذشته تحت تاثیر کاهش ارزش یوان و نزول بازار هنگ کنگ، 18.8 میلیارد دلار از دست دادند. وانگ جیان لین با زیان 3.5 میلیارد دلار بدترین ضربه را متحمل شد.

با وجود آشفتگی بازار، 11 میلیاردر به ثروتشان افزودند. بزرگترین برد را دیلیپ شانگوی داشت که سی و نهمین ثروتمند بزرگ جهان است. ثروت او 467 میلیون دلار اضافه شد و به 18.9 میلیارد دلار رسید.

شاخص میلیاردرهای بلومبرگ ثروت میلیاردرهای جهان را بر مبنای تغییرات اقتصادی و بازار و گزارشهای پایگاه خبری بلومبرگ ارزیابی می‌کند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: