نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 24
کد خبر: ۵۸۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳

اعمال قانون برای گوگل صورت گرفت

تدبیر24 : این شخص پس از اینکه متوجه شد نامش در گوگل به عنوان شخصی که به خاطر مشکلات مالی، دارایی‌های خود را به حراج گذاشته مطرح شده است اقدام به این شکایت کرد.رای دادگاه به نفع وی رقم خورد و شرکت گوگل محکوم شد. بر اساس رای دادگاه، از آن پس شرکت گوگل موظف است لینک‌هایی که با نام اشخاص و وقایع نامربوط مرتبط است و همچنین منقضی شده‌اند را حذف کند. این قانون که تحت عنوان «حق فراموشی» شناخته می‌شود، شرکت گوگل را مجبور ساخت تا قریب به 1،235،473 تعداد لینک را بعد از دریافت 348,508 مورد درخواست، ارزیابی کرده و 441,032 مورد از این لینک‌ها را از نتایج جست‌وجو‌ی خود حذف کند. تعداد لینک‌های باقی مانده از این تعداد فعلا در حال بررسی بیشتر است. به گزارش پاندا سکیوریتی، 10 لینک ابتدایی که درخواست حذف از نتایج موتورهای جست‌وجو را داشته‌اند حدود 10درصد از نرخ جست‌وجو را به خود اختصاص داده‌است.

مطابق اعلام پایگاه SC Magazine ، شرکت فیس‌بوک با حدود 10,229مورد لینک حذف شده در ابتدای لیست قرار گرفت. همچنین لینک‌هایی ازGoogle Groups ، You Tube ، Google+ ، Badoo ، 192.com و twitter که حدودا هزار لینک حذف شده دربرداشتند، پس از فیس‌بوک طبقه‌بندی شده‌اند. هرچند شرکت گوگل حدود 23نمونه از درخواست‌هایی که منجر به حذف لینک شده‌اند را منتشر کرده، با این وجود معیارهای دقیق حذف لینک کاملا مشخص نشده است. کارشناسان امنیتی به تمامی کاربران اینترنت توصیه می‌کنند که هرگز اطلاعات شخصی و محرمانه خود را در هیچ یک از شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های فروشگاهی به اشتراک نگذارند، اگرچه «حق فراموشی» برای تمامی کاربران همچنان پابرجا است، اما به اشتراک‌گذاری شرایط خصوصی و اطلاعات محرمانه برای «در آینده فراموش شدن» کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد.
برچسب ها: تدبیر24 گوگل
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: