واقعيت انتخابات تهران

واقعيت انتخابات تهران

عباس عبدی: دور دوم انتخابات مجلس در برخي شهرها به‌ويژه تهران نتايج عجيبي داشت.
روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

مریم باقی : در اسناد حقوقي خانواده از حقوق ويژه برخوردار است و حتي خود تشكيل خانواده به عنوان يك حق جهاني شمرده مي‌شود
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 20
کد خبر: ۵۸۲۹۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۰
آیت الله دکتر محسن قمی :

فطرت پاک انسانی زبان نامه های مقام معظم رهبری به جوانان جهان

زویر رسانه های جهان برای فریب مخاطب درد جامعه امروز جهانی است که انسان های آزاده را رنج می دهد. انسان ها نیاز به آزادی در تصمیم گیری دارند

تدبیر24:آیت الله دکتر محسن قمی با تبیین نظرات رهبری در نامه های ارسالیشان به جوانان جهان تصریح کرد : زبان فطرت پاک انسانی توسط همه ی ملل عالم فهم می شود و این همان زبانی است که مقام معظم رهبری در نامه اول و دوم خود بر اساس آن با جوانان دنیا سخن گفته اند .

زبان مشترک همه اقوام عالم

به گزارش خبرنگار تدبیر24 معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در مراسم سوگواری رحلت نبی مکرم اسلام ( ص ) گفت : همه ی اقوام عالم، با هر زبان و فرهنگی یک زبان را می فهمند و آن زبان، زبان سرشتی است که خداوند در نهاد انسان ها قرار داده است. زبان فطرت پاک انسانی که توسط همه ی ملل عالم فهم می شود و این همان زبانی است که مقام معظم رهبری در نامه اول و دوم خود بر اساس آن با جوانان دنیا سخن گفته اند.

وی ادامه داد : هر چند هدایت سردمداران نظام سلطه از احتمال ضعیفی بر خوردار است اما وضعیت جوانان غربی تفاوت اساسی دارد.

حامیان تفکر تکفیری، بانیان حادثه منا

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مسئله ی تروریسم را درد مشترک امروز بشر دانست و تصریح کرد : امروز داعش در جهان جنایت می کند و در ایران نیز تفکر داعشی که همان منافقین هستند دست به جنایت های وسیع زده اند و دستشان به خون 17000 نفر از فرزندان این آب و خاک آلوده است و منطق داعش و منافقین یکی است .

وی با یادآوری فاجعه ی تاثر برانگیز منا تاکید کرد : حامیان همین تفکر تکفیری و تروریستی بودند که با بی تدبیری باعث شدند هزاران نفر از حجاج مظلوم با لب عطشان در حریم حرم امن الهی که باید حتی برای گیاهان و حیوانات نیز امن باشد به خاک و خون کشیده شوند .

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری همچنین در خصوص بی عدالتی حاکم بر جامعه ی جهانی که درد دیگر امروز بشر است بیان داشت: روزانه هزاران نفر بر اثر گرسنگی در دنیا می میرند اما هم زمان عده ای آنچنان ثروتمند هستند که تنها بخشی از دارایی شان می تواند مشکل فقر را در جهان بر طرف کند .

سرمایه سالاری به جای مردم سالاری

نماینده شواری عالی انقلاب فرهنگی در هیئت نظارت بر مطبوعات با خطر بزرگ دانستن تزویر رسانه ای برای فریب مخاطب خاطر نشان کرد : تزویر رسانه های جهان برای فریب مخاطب درد جامعه امروز جهانی است که انسان های آزاده را رنج می دهد. انسان ها نیاز به آزادی در تصمیم گیری دارند. انسان ها حق دارند سرنوشت خود را از طریق صندوق های رای انتخابات رقم بزنند نه اینکه صاحبان ثروت و رسانه برای مردم تعیین تکلیف کنند. این وضعیت به جای اینکه مردم سالاری باشد سرمایه سالاری به شمار می رود.

اقامه قسط، محور مشترک همه ادیان ابراهیمی

معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در تبیین زبان مشترک همه مردم جهان برای ورود به گفت گو تصریح کرد : در کنار فطرت پاک انسانی ، زبان دین ابراهیمی زبان دیگری است که می تواند زمینه بحث و گفت و گو مابین ادیان الهی را فراهم کند .

وی در ادامه افزودند : در میان ادیان ابراهیمی مشترکات فراوانی وجود دارد . به عنوان مثال ، آنقدر که در قرآن از حضرت مسیح و معجزات ایشان تمجید شده است در تورات و انجیل این کار صورت نگرفته است . در قرآن از حضرت مسیح با تعبیر کلمه الله یاد شده است .

ایت الله قمی عدالت خواهی و اقامه ی قسط را محور مشترک همه ادیان ابراهیمی دانست و تصریح کرد : همه انبیای الهی از آدم تا خاتم با هدف اقامه قسط مبعوث شده اند و البته پیامبر بزرگوار اسلام تکمیل کننده راه همه ی انبیای الهی و به تعبیر دقیق مهیمن است .

وی گفت : امامان شیعه نیز عدالت گستری را سر لوحه ی برنامه های خویش قرار داده اند . نهج البلاغه رنج نامه ی مظلومیت و داد نامه ی عدالت است . این سیره ی عدالت محوری پیامبر اسلام و امیر المومنین و ائمه را اگر برای جوانان جهان بیان کنیم خودشان به دنبال این پیام نجات بخش می آیند .

خشم پیامبر بر علیه ظالم و برای منافع مردم بود

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با یادآوری موج اسلام هراسی و اسلام ستیزی در غرب افزود : امروزه چرا بر علیه پیامر اسلام جو سازی می کنند ؟ چرا از طریق کاریکاتور ، فیلم و کتاب ارزش های اسلامی را زیر سوال می برند ؟ زیرا اگر مردم دنیا بفهمند ماهیت و ارزش های مکتب اسلام و پیامبر چیست به نظام سلطه پشت خواهند کرد .

وی ادامه داد : برای شناخت پیامبر اسلام ، بهترین روش شناخت اباعبد الله الحسین است . آن حضرت خطبه ای در وصف پیامبر دارد و ایشان را دارای صفاتی همچون اهل تفکر بودن ، داشتن غم عدالت و ارزش قائل نبودن برای منافع شخصی می داند . پیامبر اسلام هیچگاه برای منافع شخصی خشمگین نشد و خشمش بر علیه ظالم و برای منافع مردم بود.

معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری، امام خمینی را رهرو راستین مکتب پیامبر اسلام دانست و تصریح کرد : بنیان گذار انقلاب اسلامی ما نیز به پیروی از سیره ی پیامبر ، همیشه حامی منافع مظلومان بود و می فرمود من یک موی شما کوخ نشینان را با همه ی کاخ نشینان عوض نمی کنم . در نهایت دیدیم که همین قشر کوخ نشین و مستضعف جامعه بودند که نقش اصلی را در انقلاب و جنگ به عهده داشتند و برای حفظ انقلاب جان فشانی کردند . امروز نیز باید توجه کنیم که مبادا به خاطر خوش آمد آمریکا از حزب الله چشم بپوشیم یا برای خرسندی سرمایه داران از حمایت بچه مذهبی ها بگذریم .

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: