نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 24
کد خبر: ۵۸۳۰۶
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۳

آقای کروبی واسطه کار خیر بود

تدبیر24:برخی دیالوگ ها در مناظره های انتخاباتی سال 88 در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دهم، در حافظه تاریخی مردم به یاد مانده است.یکی از آنها، ماجرای 300 میلیون تومانی بود که محمود احمدی نژاد در مناظره با حجت الاسلام مهدی کروبی از آن یاد کرد و خطاب به او پرسید: ماجرای آن پولی که از آقای جزایری گرفتید چه بود؟

شهرام جزایری که آن زمان در حال طی دوره محکومیت 13 ساله اش بود؛ ماجرای پولی که به حجت الاسلام مهدی کروبی در کسوت رئیس وقت مجلس ششم، داده بود را شرح داد.او گفت: آقای کروبی مرد خوش طینتی بود و هر کسی را که برای دریافت وام به من معرفی می کرد، پس ازتحقیق به فرد مستحق پول می دادم.

جزایری با بیان اینکه جمع مبالغی که در سرفصل اینگونه موارد خیریه مرتبط با نامه های به نام آقای کروبی كه به افراد داده ام، خیلی بیش از این مبالغ ست، ادامه داد: الحمدالله آقای کروبی که خودش وضعش خوب بود و نیازی به این پولها نداشت.
او با یادآوری اینکه «در زندان به نقل از برخی ازنزدیكان آقای احمدی نژاد به من خبر رسید که ایشان قصد دارد در مناظره با کروبی، سؤال كند ماجرای سیصدمیلیون شهرام جزایری چیست ؟»، تصریح کرد: من هم گفتم که اگر چنین بحثی مطرح شد، حتما در پاسخ بگویند که بنا به حکم بالاترین مرجع قضایی یعنی دیوان عالی کشور، اولا شهرام جزایری هیچ یك ازاموال دولتی وغیره را تضییع نكرده لذا پول این آدم سالم بوده و گرفتن و دادنش به نیازمندان هیچ مشکلی نداشته است، آقای كروبی هم واسطه بوده برای کار خیر. ثانیا لیست افرادی كه این پولها را دریافت كرده بودند را به ایشان دادم.

اما جزایری معتقد است که کروبی در آن مناظره ازاین موضوع درست و مناسب دفاع نكرد .
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: