نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۵۸۳۱۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۳

ابعاد اقتصادی خدمت سربازی

تدبیر24:همایش بررسی ابعاد اقتصادی خدمت سربازی فردا (۲۴ آذرماه) ساعت ۱۴ تا ۱۶ در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران برگزار می شود.

دومين مرحله ثبت نام جريمه مشمولان غايب آغاز شد، طرحی كه به نوعى برای حل مشكل مشمولان غايب بالای ۸ سال مطرح شد، اما این طرح مبلغ جريمه را با اعداد و ارقام بالایی محاسبه کرد و اين موضوع سبب شد تا تعداد قابل توجهی از مشمولان، نتوانند مبلغ جريمه را پرداخت كنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مطابق با مصوبه مجلس، درآمد حاصل از اين طرح تا سقف ۳ هزار ميليارد تومان برای تقويت بنيه دفاعی كشور در اختيار نيروهای مسلح قرار گرفته و مابقی در اختيار دولت قرار خواهد گرفت. فروش سربازی يا جريمه مشمولان غايب، همواره با انگيزه هاي تامين كسر بودجه يا دغدغه های اقتصادی همراه بوده است، اما تا كنون به ميزان هزينه های بالای شيوه كنونی سربازی و تبعات اقتصادی آن در توسعه كشور كمتر مورد توجه است.
بر همین اساس دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران همایش «بررسی ابعاد اقتصادی خدمت سربازی» را با حضور استادان دانشگاه، اقتصاد دانان و صاحب نظران این حوزه برگزار می کند.
این همایش دومین نشست پس از همایش سربازی و راهکارهای عادلانه است که در اسفند ماه سال گذشته در دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد.

در این همایش عباسعلی منصوری ارانی (نماینده نهمین دوره مجلس، عضو کمیسیون امنیت ملی و مسئول پیشین آموزش کل ارتش)، حسن سبحانی (استاد تمام اقتصاد دانشگاه تهران و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی)، صادق الحسینی (اقتصاددان و مشاور پیشین بانک جهانی) و مهدی احمدی معین (کارشناس مرکز پژوهش های مجلس در حوزه خدمت سربازی) به سخنرانی می پردازند.

بررسی اجمالی پیامدهای شیوه کنونی خدمت سربازی در اقتصاد کشور، هزینه نهان اقتصادی دوره سربازی برای هر سرباز، موانع و محدودیت های اقتصادی در بهینه سازی شیوه کنونی خدمت سربازی و بررسی راهکارهای سربازی تخصصی (از دیدگاه اقتصادی) از جمله محورهای این همایش است. همچنین در حاشیه این نشست، شرایط جدید تسهیلات نظام وظیفه تخصصی، تشریح خواهد شد.

این همایش سه شنبه (۲۴ آذرماه) ساعت ۱۴ تا ۱۶ در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران واقع در خیابان امیرآباد، روبروی بیمارستان شریعتی، ‌سالن شهید جوزی برگزار می شود. شرکت در این همایش برای عموم آزاد و رایگان است. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت khedmatesarbazi.com مراجعه کنید.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: