نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۵۸۳۴۹
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۴

سال 2040 میلادی جهان با سونامی دیابت رو به رو خواهد شد

تدبیر24 :بیست و سومین کنگره فدراسیون جهانی دیابت در آذر ماه سال جاری در ونکوور کانادا برگزار شد. جمعیت مبتلایان به دیابت در جهان به 400 میلیون نفر رسید.

به گزارش خبرنگار شبکه مجازی آستان در گفت و گو با دکتر اسدالله رجب رییس انجمن دیابت ایران با اشاره به جمعیت مبتلایان به دیابت در جهان که از مرز 400 میلیون نفر گذشت گفت : در این کنگره بین المللی بیش از 8000 نفر حضور داشتند و از انجمن دیابت ایران عضو رسمی فدراسیون جهانی دیابت به عنوان نماینده در این کشور حضور داشت.

رییس انجمن دیابت ایران در ادامه افزود: در این کنگره بین المللی هفتمین اطلس فدراسیون جهانی دیابت در اختیار اعضای شرکت کننده قرار گرفت.

وی با اشاره به آخرین آمارهای به دست آمده در این اطلس بیان داشت: شیوع دیابت نوع 1و2 در جهان رو به افزایش است به گونه ای که تعداد افراد مبتلا به این بیماری در خاورمیانه و شمال آفریقا که ایران نیز جزء همین مناطق است تا سال 2040 به دو برابر افزایش خواهد داشت.به این معنا که از 35 میلیون و 400 هزار نفر امروز به 72 میلیون و 100 هزار نفر می رسد.

دکتر رجب با بیان این مطلب که در حال حاضر بیش از نیم میلیون کودک و نوجوان در جهان به دیابت نوع 1 مبتلا هستند افزود: 415 میلیون نفر از افراد بزرگسال بین سنین 20 تا 79 ساله نیز به دیابت مبتلا شده اند.

رییس انجمن دیابت در ادامه گفت: همچنین آمارها نشان می دهد 193 میلیون نفر در جهان هنوز بدون تشخیص هستند و 318 میلیون نفر پیش دیابت یا دچار اختلال تحمل گلوکز هستند.

گفتنی است در سال 2015 ، 5 میلیون نفر در جهان در اثر ابتلا به دیابت فوت کرده اند و تا سال 2040 عده دیابتی ها به 643 میلیون نفر در جهان خواهد رسید.

همچنین در این کنگره بین المللی در کانادا هزینه سالانه بیماری دیابت حدود 673 میلیارد دلار برآورد شد یعنی 12 درصد بودجه ملی بهداشت صرف و هزینه درمان دیابت و عوارض ناشی از آن می شود.

دکتر رجب رییس انجمن دیابت ایران در پایان خاطر نشان کرد: تغذیه ناسالم و کاهش فعالیت فیزیکی عامل اصلی شیوع و افزایش دیابت نوع 2 به شمار می رود. یکی از راهکارهای کاهش ابتلا افراد به این بیماری آموزش با تکیه بر تغذیه سالم و افزایش فعالیت جسمانی است زیرا بخش عمده هزینه های درمانی مربوط به دیابت نوع 2 است بنابراین پیشگیری از ابتلا به این نوع دیابت در کاهش هزینه های درمانی نیز تاثیر گذار است .

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: