بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
جمعه ۰۱ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 21
کد خبر: ۷۸۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵

هرتهرانی ماهانه 243 تومان صدقه می‌دهد

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان آنکه مردم استان تهران در سال ۹۵، بیش از 39 میلیارد تومان صدقه پرداخت کرده‌اند گفت: هر تهرانی در سال گذشته به طور متوسط 2951 تومان صدقه پرداخت کرده است. بر اساس تحلیل انجام شده هر یک از نیکوکاران استان تهران روزانه هشت تومان و ماهیانه 243 تومان صدقه پرداخت کرده‌اند.
تدبیر24»محسن ولیئی ضمن بیان آنکه درحال حاضر  بیش از 730 هزار صندوق صدقات در استان تهران تعبیه شده است افزود: از این تعداد بیش از 680 هزار صندوق صدقه کوچک در منازل ، 11 هزار صندوق متوسط در ادارت و مراکز علمی و سایر صندوق های بزرگ بوده که  در میادین و معابر نصب شده‌اند.

وی در ادامه تاکید کرد: 100درصد مبالغ جمع‌آوری‌شده در این طرح به‌منظور رفع نیازهای خانواده‌های تحت پوشش در بخش‌های مختلف از جمله کمک به اشتغال، جهیزیه، مسکن، کمک به درمان نیازمندان، کمک به تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند در همان شهر و محل جمع‌آوری هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه طرح صدقات باهدف ترویج سنت‌های حسنه انفاق، احسان و نیکوکاری و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی در کمک به نیازمندان اجرا می‌شود، افزود: طرح صدقات یکی از مهم‌ترین طرح‌های این نهاد در حوزه مشارکت‌های مردمی به شمار می‌رود که در طول سال اجرا می‌شود.

ولیئی در ادامه خاطرنشان کرد: حدود ۴۳ هزار صندوق در معابر و میادین شهر تهران نصب شده است که طی سال 95 ،از این تعداد 23 هزار صندوق بازسازی و ایمن سازی شده است و تا پایان مردادماه سال جاری نیز 20 هزار صندوق دیگر در سطح معابر و میادین استان ایمن سازی خواهد شد.

وی در ادامه  به سامانه پیامکی با شماره # 021 * 8877 * به عنوان یکی از روش های نوین در پرداخت کمک های مردمی برای تمامی مشترکان اپراتور همراه اول و ایرانسل فعال اشاره کرد و گفت: پرداخت صدقه به روش پیامکی با بهره گیری از فناوری های جدید برای تسهیل پرداخت کمک های مردمی، شفاف سازی هزینه کردها و افزایش اعتماد عمومی مردم به کمیته امداد راه اندازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران همچنین به سامانه تلفن گویای 7355 اشاره کرد و گفت: نیکوکاران گرامی از طریق این سامانه علاوه بر پرداخت انواع وجوهات شرعی و صدقه نسبت به رسیدگی به درخواست ها، انتقادات، پیشنهادات و ثبت نام در طرح اکرام ایتام و محسنین اقدام کنند.

 

پرداخت بیش از  62 میلیارد ریال زکات در سال گذشته

ولیئی همچنین با بیان اینکه سال گذشته میزان زکات پرداختی از سوی خیران بیش از 62 میلیارد ریال بوده است اظهار کرد: از این مبلغ 37 درصد زکات واجب، 63 درصد زکات مستحبی بوده است؛ پیش بینی برای جمع آوری 9 میلیارد تومان زکات در سطح استان تهران انجام شده است.

وی با بیان چگونگی صرف هزینه کرد زکات پرداختی از سوی خیران گفت: براساس هدف گذاری‌های انجام شده ۶۰ درصد از زکات جمع آوری شده صرف نیازمندان می‌شود و ۴۰ درصد نیز به پروژه‌های مورد نیاز عام المنفعه اختصاص خواهد یافت.

ولیئی با اشاره به اینکه 57 درصد از زکات جمع آوری شده طی سال گذشته صرف امور معیشت، جهیزیه، درمان، آزادی زندانیان ،حوزه مسکن و درمان نیازمندان و 43 درصد آن برای پروژه‏‏‎های عمرانی مددجویان هزینه شده است، تصریح کرد: بر این اساس کمیته امداد استان تهران در تلاش است از طریق جمع آوری زکات رفع مشکلات مددجویان را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد و با ارائه خدمات مختلف آنان را به مرز خوداتکایی نزدیک کند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران تصریح کرد: شهرستانهای ری، ورامین و شهریار به ترتیب رتبه نخست تا سوم شهرستان های برتر را در جمع آوری زکات کسب کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران همچنین به ارسال گزارش جمع آوری فطریه در ماه رمضان امسال اشاره کرد و گفت: ائمه جماعات گزارش جمع آوری فطریه را به ستاد زکات استان تهران ارسال کنند تا در دبیرخانه ستاد زکات استان تهران ثبت شود؛ همچنین تمامی صندوقهای جمع آوری زکات فطریه باید با آرم شورای زکات هر شهرستان تمام صندوق‌ها با آرم شورای زکات و پلمپ شده باشد ودر صورتی که مامور صندوق حکم شورای زکات منطقه را نداشته باشند ماموران نیروی انتظامی می‌توانند با وی برخورد کنند.
برچسب ها: تهرانی صدقه زکات
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: