سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۰ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۸
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 23
کد خبر: ۱۲۰۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱
امیرمحمد صفرانداقی - رواندرمانگر
  
تدبیر24»تلاش برای فرار از اضطراب مرگ، محور تعارض‌های روان رنجورانه است. رفتاري خشک و افراطی نشان نشون دهنده رفتار  فردی روان رنجور است. قدرت گرفتن یک طرفه هر یک از ساز و کارهای دفاعی اصلی در برابر مرگ منجر به سازگاری روان رنجورانه خواهد شد که می‎تواند به ما و اطرافیانمان آسیب بزند. 
منشا سبک زندگی روان رنجورانه ترس از مرگ است؛ چرا که توانایی فرد برای یک زندگی خودمختار و خلاق را محدود می کند. دفاع در برابر واقعیت مرگ، مرگی نیمه و نصفه است. 
 اتو رنک از نظریه پردازان شاخص روانشناسی از این جمله که «فرد روان رنجور برای گریز از بدهی مرگ، وام زندگی را رد می کند» همین است. در واقع چنین افرادی هر روز جزئی از وجودشان رو ویران می کنند تا خود را از اضطراب مرگ رها کنند.

این اضطراب مرگ در زندگی ما می‌تواند در شرایطی خاص به صورت نمادین مرگ را به یاد بیاورد. این شرایط برای هر فردی متفاوت است. برای فردی می‌تواند طلاق منجر به این شرایط شود و برای فردی دیگر می‌تواند از دست دادن شغل باشد و دلایل دیگر.
 بعد از برخورد با همه این موارد ممکن است این اضطراب بر زندگی ما غلبه کند و ما برای دفاع از این اتفاق نمادین شروع به سازگاری‌های روان رنجورانه با این موقعیت های جدید کنیم.
 این سازگاری ها میتواند اعم از نرفتن به سراغ درمان یا غرق شدن در فضایی سرشار از افسردگی و ناتوانی باشد.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها