نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 24
کد خبر: ۱۲۴۱۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۱

گلایه سهامداران به اوراق ۳۰ درصدی وارد بود

احسان خاندوزی در جریان پاسخگویی آنلاین به مردم، مدعی پایبندی دولت به عمل شد و بعد از پاسخ به گلایه هایی درباره حذف نرخ‌ شکنی و تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی برخی نمایندگی‌های بیمه نسبت به تعرفه‌ بیمه مرکزی و حل مشکل رانندگان ترانزیت و صندوق ضمانت صادرات، گفت: مشکلات اتصال فعالان تجاری و صنفی به سامانه مودیان در اولین سال اجرا، کاملا وارد بوده و سازمان مالیاتی مکلف است هرچه سریع تر برای موضوع ماده ۶ قانون مالیات های مستقیم در سامانه مودیان، اصلاحیه صاذر کند.

وی در واکنش به گلایه یکی از سهامداران مبنی بر اثر اوراق گواهی خاص با سود ۳۰ درصدی در خروج سرمایه‌ ها از بورس هم مدعی شد: هیچ شرکتی توانایی پرداخت چنین سودی به سهامداران ندارد. لذا مشارکت مردم با این موضوع کاهش می‌یابد. این مقام مسئول ادامه داد: هر تصمیم به طور مثال از سوی وزارتخانه های صنعت و نفت که بر شرکت های فولادی و پتروپالایشی، اثر منفی بگذارد سبب دلزدگی فعالان صنعت و زیان سهامداران می‌شود. بنابراین دولت با تصمیماتی مانند بیمه برخی سهام و تصویب مقررات بلندمدت مانند تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها برای پنج سال با این موارد مقابله کرده است. خاندوزی افزود: انتقاد به اوراق گواهی خاص وارد بوده و با بانک مرکزی در این مورد مذاکره خواهد شد تا گلایه های فعالان بازار سرمایه برطرف شود. این در حالی است که درآمد اوراق گواهی خاص سال گذشته با سود ۳۰ درصدی در جیب دولت نرفت و صرف پروژه های خاص شد اما برخی پروژه های تعریف نشده بدون نظارت، نرخ سود را بالا بردند که باید در شورای پول و اعتبار بررسی شود.

منبع : بورس پرس

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: