نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

تقی آزاد ارمکی - انتخاباتی که در پیش داشتیم در سایه یک مجموعه از محدودیت‌ها بود. محدودیت اول این بود که قرار نیست دوره آقای رییسی نقد شود و از یک طرف باید آن را دوره طلایی قلمداد کنید.
چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

محمد حیدری» نگاهی گذرا به رسانه‌های اصول‌گرا، عمق ناکارآمدی و معیوب بودن این گفتمان را نشان می‌دهد. در واقع اصلا نمی‌توان آنها را «رسانه» خواند، آنها نه رسانه! بلکه تعدادی بنگاه خبرسازی و تبلیغاتی هستند
سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 16
کد خبر: ۱۲۴۲۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۴
غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، نماینده سابق رشت:

هیچ‌ کااندیدایی به اندازه پزشکیان ویژگی و خصوصیات مثبت ندارد

تدبیر24» محمد آیتی - نماینده سابق رشت در خصوص انتخابات ریاست‌جمهوری 1403 گفت: هرچند به ردصلاحیت برخی نامزدها در انتخابات ریاست‌جهوری اعتراض داریم و نسبت به آن توجیه نیستیم و موضوع برایمان غیرشفاف است، اما به هر تقدیر شش نامزد توسط شورای نگهبان تاییدصلاحیت شدند که این روند تاییدصلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان، نامتوازن بود و من به آن عنوان 1+5 می‌دهم. یعنی الان پنج نامزد در یک طرف هستند و یک نامزد دیگر که آقای پزشکیان باشد در سوی دیگر قرار دارد.
غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی در گفتگو با روزنو افزود: از آن‌جایی که روش و منش حزب اعتدال و توسعه، همراهی با نظام و انقلاب است و با تمام اعتراضاتی که به روش شورای نگهبان داریم، اما تاکنون هیچ انتخاباتی را تحریم نکردیم، این در حالی است که آقای احمدی‌نژاد که عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است، در چند نوبت گفته بود در انتخابات رای نخواهم داد.


دبیر حزب اعتدال و توسعه در استان گیلان تصریح کرد: ما با رای دادن سفید و باطله مخالفیم و معتقدیم باید روی برگه رای، گزینه اصلح را نوشت. در این شش نامزد، فردی که مشی اعتدالی دارد و می‌تواند به خوبی از حقوق مردم دفاع کند و هیچ وابستگی به گروه‌های تندرو ندارد، آقای دکتر مسعود پزشکیان است و از این‌رو تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت تا ایشان در انتخابات موفق شود.
جعفرزاده اظهار داشت: برخی می‌گویند آقای پزشکیان، فردی اجرایی نیست. در این شش نفر، تنها آقای پزشکیان و پورمحمدی سابقه سکان‌داری وزارت را داشتند. از طرفی، آقای پزشکیان سال‌ها نایب‌رییس اول مجلس بوده است و هم حوزه اجرا را خوب می‌داند و هم اشراف قابل ملاحظه‌ای روی مسائل قانون‌گذاری دارد، پس انصاف نیست که به او ایراد گرفته شود که اجرایی نیست و یا موضوعات و اختیارات حوزه ریاست‌جمهوری را خیلی نمی‌داند.

نماینده ادوار مجلس در پایان خاطرنشان کرد: آقای پزشکیان بسیار انسان پاک‌دستی است و مورد تفقد رهبر انقلاب هم قرار گرفته است. آقای پزشکیان مردی متدین و شجاع است و با احترام به پنج نامزد دیگر باید بگویم هیچ‌کدام آن‌ها، تا این حد ویژگی و خصوصیات مثبت را دارا نیستند.

منبع: روزنو
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: