نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۵۵۹۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸

ناتو برای درگیری نظامی احتمالی با روسیه آماده می‌شود

تجربه و تحلیل دفاعی یک اندیشکده دفاعی اروپایی نشان می‌دهد ناتو و روسیه در حال آماده شدن برای رویارویی نظامی احتمالی هستند.
 تدبیر24:   اندیشکده اروپایی "شبکه رهبری اروپا" امروز (چهارشنبه) در گزارشی فاش کرد: روسیه در حال آماده شدن برای یک درگیری با ناتو است و ناتو نیز در حال آماده شدن برای درگیری احتمالی با روسیه است.

این موسسه مستقر در لندن گفت که دو مانور نظامی اصلی که سال جاری میلادی برگزار شده پیش هشدار بوده است. سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) ماه ژوئن با حضور 15 هزار نظامی از 19 کشور جهان مانورهایی را در کشورهای شرق اروپا برگزار کرد. در ماه مارس نیز 80 هزار نیروی روسیه و هزاران یگان از تجهیزات در مانورهای سراسری آماده سازی جنگی حضور یافتند.

اندیشکده اروپایی مذکور در ادامه تاکید می‌کند که برگزاری این مانورها نشان می‌دهد که طرفین احتمالا برای آماده شدن در برابر ظرفیت‌های دفاعی دیگری دست به برگزاری رزمایش زده‌اند و احتمالا طرح‌های جنگی در ذهن دارند.
برچسب ها: تدبیر24 روسیه
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: