نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۵۶۲۰۳
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۰

کردستان 121 هزار سالمند دارد

مدیرکل بهزیستی استان کردستان گفت: بیش از 121هزار کردستانی، بالای 60 سال سن دارند و جزو جامعه سالمندان استان محسوب می شوند
 تدبیر24:  سید صباح قریشی گفت: از این تعداد 61 هزار و 179 نفر مرد و مابقی زن هستند.

وی افزود: این افراد جزو جامعه سالمندان محسوب شده و نیازمند خدمات تخصصی در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و رفاهی هستند.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان افزود: تامین نیازها و خواسته های سالمندان در حوزه های رفاهی، درمانی، اوقات فراغت، فرهنگی و اجتماعی امری مهم و قابل توجه بوده و این امر تنها به وسیله بهزیستی محقق نخواهد شد و نیازمند همراهی همه دستگاه های اجرایی و تشکل های مردمی هستیم.

وی گفت: امکانات بهزیستی کردستان محدود بوده و هم اکنون تنها می توانیم در مراکز شبانه روزی و مراکز روزانه خویش به پنج هزار نفر از جامعه سالمندان استان به صورت همیشگی خدمت ارائه کنیم.

مژگان مشفق معاون توانبخشی بهزیستی کردستان نیز در این جلسه افزود: جامعه سالمندی به 3 رده سنی 60 تا 69 سال به عنوان سالمند جوان، 70 تا 79 سال سالمند میان سال و 80 سال به بالا به عنوان سالمند سالخورده تقسیم می شوند که بیش از 62 هزار و 842 سالمند کردستانی در رده سنی 60تا 69 سال قرار دارند.

وی افزود: هم اکنون ساختمان بنیاد فرزانگان استان برای خدمت رسانی به سالمندان کردستانی تهیه شده و در مرحله تجهیز هستیم و برش عملیاتی برنامه های سال 94 حوزه سالمندان استان نیز تدوین شده است.


مشفق در ادامه گفت: اجرای کامل طرح تکریم سالمندان، تهیه بانک اطلاعاتی سالمندان استان، ایجاد هماهنگی بین دستگاه های خدمت رسان و برگزاری نشست های منظم سه ماهه شواری سالمندی استان از جمله اولویت هایی است که با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

مشفق همچنین از اجرای طرح ویزیت در منزل توسط سه مرکز در سطح استان و برای 150 سالمند که نیاز به مراقبت های پزشکی و درمانی دارند خبر داد و گفت: کمک رسانی به سالمندان روستایی، اهدای سبدهای غذایی و توزیع شیر رایگان در کنار ارایه خدمات درمانی از دیگر اقداماتی است که توسط بهزیستی ارایه می شود.

وی از ناکافی بودن مراکز درمانی و خدماتی به سالمندان، ناکافی بودن درآمد ماهیانه اکثر سالمندان استان و عدم مسکن مناسب به عنوان چالش های جامعه سالمندی کردستان نام برد و ابراز امیدواری کرد با محوریت شورای سالمندی این مشکلات رفع شود.

معاون توانبخشی بهزیستی کردستان افزود: در حال حاضر سه مرکز شبانه روزی به ظرفیت 250 نفر در استان کردستان به سالمندان خدمت ارایه می کنند و دو مرکز نیز در قالب طرح مراقبتی سالمندان به صورت سه روز در هفته به جامعه سالمند استان خدمت رسانی می کنند.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: