واقعيت انتخابات تهران

واقعيت انتخابات تهران

عباس عبدی: دور دوم انتخابات مجلس در برخي شهرها به‌ويژه تهران نتايج عجيبي داشت.
روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

مریم باقی : در اسناد حقوقي خانواده از حقوق ويژه برخوردار است و حتي خود تشكيل خانواده به عنوان يك حق جهاني شمرده مي‌شود
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 20
کد خبر: ۵۶۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۴

گردشگری علیه فقر وارد عمل می‌شود

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) از طرح چین برای توسعه گردشگری در مناطق روستایی در جهت مقابله با فقر استقبال کرد.
  تدبیر24: «طالب ریفاعی»، دبیرکل سازمان جهانی گردشگریِ اخیرا در ملاقات با مقامات چینی، از برنامه این کشور در بهره‌برداری از صنعت گردشگری به عنوان یک ابزار توسعه‌ای موثر و همچنین تمرکز ویژه آن‌ها بر توریسم روستایی استقبال کرد.

«ریفاعی» در این‌باره گفت: گردشگری در جایگاه مناسبی برای کمک به توسعه روستایی قرار دارد، به ویژه این که می‌تواند فرصت‌های شغلی فراوانی را این مناطق ایجاد کند که دیگر فعالیت‌های اقتصادی محدود و یا رو به نابودی است، علاوه‌بر این توریسم با ایجاد این فرصت‌ها مانع از مهاجرت از مناطق روستایی خواهد شد.

آمار و ارقام اعلام شده از سوی مقامات گردشگری چین حاکیست، بین سال‌های 2011 تا 2014 بیش از 10 میلیون نفر و یا 10 درصد از جمعیت فقیر این کشور به‌واسطه گردشگری توانسته‌اند از فقر رهایی یابند.

براین اساس، دولت چین قصد دارد در سیزدهمین برنامه توسعه پنج ساله خود از طریق یک طرح ملی، 17 درصد از مناطق فقیر کشور را تا سال 2020 از طریق گردشگری از فقر نجات دهند.

سازمان ملی گردشگری چین و شورای ملی توسعه و فقرزدایی این کشور امیدوارند تا سال 2020 سه میلیون کسب و کار مرتبط با گردشگری در مناطق روستایی بتواند دو میلیون گردشگر جذب کنند و از این طریق سالانه دو میلیون چینی را از فقر خارج کنند.

همچنین پیش‌بینی می‌شود مجموع درآمد حاصل از این طرح به بیش از یک میلیون یوان برسد و به 50 میلیون ساکن روستایی کمک کند.

در حالیکه گردشگری همواره با تأثیرات اجتماعی اقتصادی گسترده‌ای همراه بوده و از سوی بیش از نیمی از کشورهای کمتر توسعه یافته در جهان به عنوان یک اولویت برای برطرف ساختن فقر به کار می‌رود، اما همچنان توجهات کمی به آن عنوان ابزاری برای توسعه می‌شود.

سازمان جهانی گردشگری نیز اخیرا خواستار سرمایه‌گذاری بیشتری برای توسعه گردشگری شده و «طالب ریفاعی» نیز در جریان سومین کنفرانس بین‌المللی سرمایه‌گذاری برای توسعه عنوان کرد: 2015 سال عمل کردن است. همچنان که برای ایجاد یک طرح توسعه پایدارتر حرکت می‌کنیم، فرصتی منحصر به فرد داریم تا از پتانسیل‌های گسترده گردشگری برای توسعه در جهان استفاده کنیم، بویژه برای کشورهایی که بیشترین نیاز را دارند.

به حداکثر رساندن سهم گردشگری در کاهش فقر یکی از اولویت‌ها و حوزه‌های اصلی فعالیت‌ سازمان جهانی گردشگری است، علاوه بر این طرح «گردشگری پایدار- رفع فقر» حامی فعالیت‌های گردشگری است که موجب توسعه در مناطق و اشتغال‌زایی برای افرادی شود که با روزی کمتر از یک دلار زندگی می‌کنند.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: