نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

تقی آزاد ارمکی - انتخاباتی که در پیش داشتیم در سایه یک مجموعه از محدودیت‌ها بود. محدودیت اول این بود که قرار نیست دوره آقای رییسی نقد شود و از یک طرف باید آن را دوره طلایی قلمداد کنید.
چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

محمد حیدری» نگاهی گذرا به رسانه‌های اصول‌گرا، عمق ناکارآمدی و معیوب بودن این گفتمان را نشان می‌دهد. در واقع اصلا نمی‌توان آنها را «رسانه» خواند، آنها نه رسانه! بلکه تعدادی بنگاه خبرسازی و تبلیغاتی هستند
يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 14
کد خبر: ۷۸۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
عبدالله نوری:

قرار بود از اخلاق بگویید اما قدرت مهمتر شد

برخی کاندیداها با حرف های خلاف، دروغ و عوام فریبی به میدان آمده اند. قرار بود از اخلاق بگویید اما قدرت مهمتر شد. رهبری در رابطه با انتخابات امریکا گفتند نیازی نیست ما امریکا را به مردم معرفی کنیم خود کاندیداها این کار را می کنند. حالا در ایران غیر از این است؟

تدبیر24»عبدالله نوری در همایش ایثارگران حامی روحانی گفت: ۱۸ سال است توفیق صحبت کردن برای مردم را نداشتم. در سال ۵۷ انقلاب اسلامی ایران پیروز شد و همه کسانی که در این مسیر قدم برداشتند به تبعیت از امام، اسلام، قرآن و معنویت را هدف قرار دادند.

به گزارش سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی - وی ادامه داد: ما ادعا داشتیم که در راستای اهداف پیامبران می خواهیم جلوی فساد را بگیریم. امروز ما به کجا رسیدیم؟ برای خانواده شهدا چه جوابی داریم؟ می توانیم، بگوییم به اهدافمان رسیدیم؟ آدم گاهی فکر  می کند در این انتخابات آقایان با ترامپ مسابقه گذاشته اند.

عبدالله نوری اظهار کرد: برخی کاندیداها با حرف های خلاف، دروغ و عوام فریبی به میدان آمده اند. قرار بود از اخلاق بگویید اما قدرت مهمتر شد. رهبری در رابطه با انتخابات امریکا گفتند نیازی نیست ما امریکا را به مردم معرفی کنیم خود کاندیداها این کار را می کنند. حالا در ایران غیر از این است؟

وزیر کشور دولت اصلاحات بیان کرد: چه اشکالی دارد شما بگویید در این چهار سال این کار مثبت انجام  شده است اما اگر من بودم  کار بیشتری انجام می دهم، نه اینکه اینقدر سیاه نمایی کنیم. رییس جمهوری آینده باید به اخلاق بپردازد، باید ببینیم چرا به این حال افتادیم.

وی گفت: خداوند می فرمایند دشمنان پشت به پشت هم داده اند تا با شما مقابله کنند اگر شما با هم نباشید فتنه بزرگی اتفاق خواهد افتاد. یادمان نرود سید ما خاتمی مطرح کرد که بیایم برای ایران حرکتی به نام آشتی ملی راه بیاندازیم. رقابت هیچ اشکالی ندارد ولی اگر رقابت به خصومت کشیده شد، فردا ممکن است به درگیری و تشنج کشیده شود. در دنیای اسلام هم این مشکل وجود دارد گروهی فکر می کنند، مسلمان تر از بقیه هستند. داعش هم ادعای اسلام دارد.

نوری بیان کرد: ما که مدعی تعامل با دنیا هستیم چرا نتوانیم تعامل کنیم؟ ما مشترکات زیادی با بسیاری از دولت ها داریم.

وی در پایان گفت: برای انتخاب رییس جمهوری اگر همه شریف باشند باز هم باید به یک نفر رای دهیم. کارایی آقای روحانی برای ما روشن و شفاف شده است.

سردار علایی رییس کمیته ایثارگران ستاد روحانی در گردهمایی ایثارگران گفت: ایثاگران انتظاری جز صداقت و وفاداری ندارند.

علایی با بیان اینکه "همانطور که در جنگ بدون ادعا و سهم خواهی شرکت کردیم حالا هم در صحنه هستیم" گفت: مردم رکن اصلی آرمان های امام هستند و کسانی که در اندیشه خود جایی برای آرمان‌ها و اندیشه مردم ندارند در سیاست مداخله و نقش افرینی می کنند و دم از امام می زنند.

وی ادامه داد: ایثارگران واقعی کسانی هستند که از حقوق خود می گذرند، نه آنکه با دور زدن قانون به منافع خود برسند. باید تاکید کنم، ایثارگران حقی بیش از حق مردم نمی خواهند.

وی در پایان گفت: ایثارگران با رای به روحانی دین خود را ادا خواهند کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: