بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 June 14
کد خبر: ۷۸۳۴۶
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴

لایحه جامع قانون انتخابات، خردادماه بررسی می‌شود

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از ارائه لایحه جامع قانون انتخابات توسط دولت خبر داد و گفت: طبق این لایحه همه انتخابات‌ها در کشور دارای یک قانون خواهد شد.
تدبیر24» محمدجواد کولیوند در خصوص وضعیت تبلیغات شوراهای شهر به خصوص در مرکز استان البرز گفت: بنده از عملکرد کمیته امحا به صورت نسبی راضی هستم اما به طور کلی در این خصوص نارضایتی وجود دارد.

کولیوند افزود: البته بخش زیادی از تخلفات به دلیل بالا بودن تعداد نامزدهای انتخابات است زیرا وقتی تعداد زیاد باشد محل تبلیغات به خصوص مرکز شهر نیز شلوغ خواهد شد.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در ادامه با بیان اینکه باید برای کاهش داوطلبان انتخابات شوراها چاره‌ای اندیشید، تصریح کرد: بررسی‌هایی در زمینه تبلیغات نیز صورت گرفته، به صورتی که یا نوع تبلیغات تغییر کند و اینکه مکان‌هایی خاص در شهر برای تبلیغات در نظر گرفته شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از ارائه لایحه جامع قانون انتخابات توسط مجلس به دولت در خردادماه خبر داد و گفت: مجلس در ماه آینده این لایحه را مورد بررسی قرار خواهد داد.

کولیوند اعلام کرد: طبق این لایحه، چهار قانون مربوط به انتخابات شوراها، مجلس، ریاست جمهوری و خبرگان رهبری تجمیع شده و یک قانون جامع، همه این انتخابات را پوشش می‌دهد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: