نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 24
کد خبر: ۵۵۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۶

"نهنگ عنبر" از شش میلیارد گذشت

«دوران عاشقی» علیرضا رئیسیان پس از 9 روز نمایش، 570 میلیون تومان فروخت.
  تدبیر24: فیلم «دوران عاشقی» آخرین ساخته‌ی علیرضا رئیسیان با مجموع فروش 570 میلیون تومان و «نهنگ عنبر» ساخته‌ی سامان مقدم، با فروشی بالغ بر 6 میلیارد و 150 میلیون تومان دو فیلم پرفروش این روزهای سینما هستند. 
 
مدیر پخش شرکت «فیلمیران» با اعلام این خبر افزود: فیلم «دوران عاشقی» با بازی لیلا حاتمی، شهاب حسینی و فرهاد اصلانی با 9 روز نمایش در تهران در حدود 430 میلیون تومان و شش روز نمایش در شهرستان‌ها 140 میلیون تومان فروش داشته است و با در اختیار داشتن 61 سالن نمایش در کشور، مجموع فروش خود را تا شب گذشته به 570 میلیون تومان رسانده است. 
 
به گفته‌ی امیر قطبی؛ «نهنگ عنبر» با بازی رضا عطاران و مهناز افشار نیز پس از 75 روز نمایش حدود 71 سالن سینما را در اختیار دارد و توانسته است مجموع فروش خود را تا شب گذشته به شش میلیارد و 150 میلیون تومان برساند. 
 
او توضیح داد: این فیلم چهار میلیارد و 350 میلیون تومان در تهران و یک میلیارد و 800 میلیون تومان در شهرستانها فروش داشته است و جالب آنکه هر دو فیلم شب گذشته فروش 70 میلیون تومانی را تجربه کردند و در برخی سالنهای تهران نیز سانس فوق‌العاده داشتند. این در حالی است که «نهنگ عنبر» هفته‌ی دوازدهم نمایش را پشت سر می‌گذارد و «دوران عاشقی» در هفته‌ی دوم نمایش است. 
 
«گینس» فیلم دیگر جدول اکران است که نمایشش از اوایل ماه رمضان آغاز شده است ولی طبق قرارداد شورای صنفی نمایش سومین هفته‌ی اکران رسمی را پشت سر می‌گذارد. 
 
به گفته‌ی مدیر پخش شرکت نورتابان اولین ساخته‌ی محسن تنابنده با بازی رضا عطاران، در تهران فروشی بالغ بر یک میلیارد و 860 میلیون تومان داشته و در سایر شهرستانها 840 میلیون تومان فروخته است و مجموع فروشش در حدود 80 سالن سینما، به رقمی نزدیک به دو میلیارد و 700 میلیون تومان رسیده است. 
 
«عصر یخبندان» به کارگردانی مصطفی کیایی و بازی مهتاب کرامتی، فرهاد اصلانی و بهرام رادان تا روز گذشته که تقریباً 50 سینما را در سراسر کشور در اختیار داشته، به رقم فروش یک میلیارد و 680 میلیون تومان رسیده است. 
 
بنا به گفته‌ی مدیر پخش بامداد فیلم، «عصر یخبندان» با در اختیار داشتن 20 سالن در تهران یک میلیارد و 210 میلیون تومان و 30 سالن در سایر شهرستان‌ها 470 میلیون تومان فروش داشته است. 
 
محرم براتی ضمن اعلام این آمار در رابطه با کم شدن سالن‌های نمایش این فیلم، از محدودیت سینماها در نمایش فیلم‌ها گلایه کرد و به ایسنا گفت: سینماها ظرفیت نمایش فیلمها را ندارند و با آمدن چند فیلم جدید مجبور می‌شوند از سانس‌های نمایش دیگر فیلم‌ها کم کنند. بدین ترتیب فیلم‌ها زیر تأثیر سیاستهای غلط پخش قرار می‌گیرند و لطمه می‌بینند. 
 
او ادامه داد: وضع پخش فیلم در سینمای ما به گونه‌ای است که که هر کس زورش برسد با چانه‌زنی فیلم دیگری را پایین می‌کشد و فیلم خود را اکران می‌کند و می‌بینیم که فیلم در حالی که هم مخاطب دارد و قرارداد نمایش اما از پرده برداشته می‌شود. این به آن دلیل است که سینماهای‌ما مستقل نیستند و با فشاری که به سینمادار وارد می‌شود، ناچار به تغییر برنامه نمایش می‌شوند. 
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: