نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۵۵۹۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۸

دو برادر، گرداننده یک سایت قماربازی

دو برادر که سایت شرط‌بندی و قماربازی را در فضای مجازی با بیش از 100 کاربر مدیریت می‌کردند، از سوی پلیس دستگیر شدند.
  تدبیر24: روزنامه شهروند در ادامه نوشت: گردانندگان این سایت در حالی که در شهر آمل سایت خود را مدیریت می‌کردند، در دام قانون گرفتار شدند.

از چند وقت پیش دو برادر، فضای مجازی را برای رد و بدل کردن پول‌های شرط‌بندی‌هایشان انتخاب کردند. آنها تصمیم گرفتند که با راه‌اندازی یک سایت، شرط‌بندی و قماربازی به راه بیندازند و پس از راه‌اندازی این سایت توانستند در مدت کوتاهی چندین کاربر و متقاضی به عضویت سایتشان دربیاورند.

این دو برادر هرگز تصورش را هم نمی‌کردند که شرط‌بندی‌های پولی تا این اندازه بین مردم محبوب باشد که بتوانند بیش از 100 کاربر را در این سایت عضو کنند. اما فعالیت آنها درست وقتی که با کاربرهای زیاد رونق گرفته بود، از سوی پلیس شناسایی شد و خیلی زود به پایان رسید. پلیس سایبری زمانی که در جریان فعالیت این سایت قرار گرفت، عملیات خود را آغاز کرد و یک تیم تحقیق برای شناسایی عوامل گرداننده این سایت تشکیل شد. آنها توانستند خیلی زود مدیران این شبکه قماربازی و شرط‌بندی را دستگیر کنند.

سرهنگ سامان محمدی رئیس پلیس فتا فرماندهی ویژه شرق استان تهران درباره جزییات دستگیری متهمان این پرونده گفت: «پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران در پی رصد و پایش فضای مجازی، وب سایتی را با محتوای شرط‌بندی و قمار شناسایی کردند. آنها پس از شناسایی پیگیری‌های لازم درباره شناسایی عوامل راه‌اندازی این سایت را آغاز کردند. پس از استعلامات و اقدامات فنی اداره مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا مشخص شد این سایت با تغییر‌اتی و استفاده از وی پی ان با مدیریت دو برادر مشغول به فعالیت است و بیش از یکصد کاربر را از طریق ارتباط مردمی به عضویت سایت درآورده‌اند. بنابراین پس از جمع‌آوری مستندات لازم، پلیس متوجه شد که گردانندگان این وب سایت در شهرستان آمل زندگی می‌کنند و از آن‌جا این سایت را می‌گردانند.»

وی گفت: «با شناسایی متهمان با توجه به مواد قانونی 705 و 708 و 710 قانون مجازات اسلامی و بند «ه » ماده 7 قانون جرایم رایانه‌ای و با همکاری دادستان و بازپرسی شعبه پنجم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ورامین، تیم عملیاتی این پلیس برای دستگیری متهمان به شهرستان آمل اعزام شد. آنها پس از هماهنگی با مقامات قضایی و بازپرسی شعبه دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آمل و با دریافت دستور جلب، متهمان را با رعایت کلیه موازین شرعی و قانونی دستگیر کردند. با دستگیری متهمان پرونده، یک دستگاه لپ‌تاپ و یک دستگاه رایانه خانگی کشف و ضبط شد. متهمان نیز برای بازجویی در اختیار ماموران پلیس قرار گرفتند.»

رئیس پلیس فتا فرماندهی ویژه شرق استان تهران در پایان به والدین توصیه کرد که باید نظارت موثر بر فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی و اینترنت داشته باشند.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: