بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 June 19
کد خبر: ۵۶۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰

خطر مرگ برای عاشقان سلفی با مونوپاد!

 تدبیر24:  سلفی با مونوپاد چه ربطی دار به سلامت؟ خیلی با خودم کلنجار رفتم تا اینکه این مطلب رو در غالب سلامت منتشر کردم. مگر غیر از اینه که تمام نکات سلامت رو رعایت می کنیم تا دچار مرگ زودهنگام نشویم؟ خوب با این اوصاف ارائه ی امار مرگ و میرهایی که برای گرفتن یک عکس سلفی خطرناک و مهیج رخ داده اند بی ربط با سلامت نیست. عاشقان سلفی با مونوپاد برای چند دقیقه نگاهی به این امار بیاندازند شاید نظرشان بعد از خواندن این مطلب در مورد گرفتن عکس های مهیج سلفی به هر قیمتی که شده تغییر کند.

سلفی خطرات مرگباری برای مردم به ویژه جوانان داشته است. از آنجا که این افراد عاشق گرفتن سلفی در شرایط مختلف و در هر حال و هوایی هستند، ممکن است تا جایی پیش بروند که جان خود را هم از دست بدهند.

یک پسر 21 ساله در بالی وقتی داشت از روی صخره سلفی می گرفت، سقوط کرد و مرد.

 در مسکو یک دختر 21 ساله وقتی به شوخی اسلحه پدرش را به سرش نشانه رفته بود تا سلفی بگیرد، گلوله ای شلیک شد و جانش را از دست داد.

 این حوداث غیرمعمول نیست. یک جستجوی ساده در اینترنت موارد دیگری را جلوی چشمان شما می گذارد.

 یک دختر روسی وقتی روی پل از خودش سلفی می انداخت دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد. یک پسر 21 ساله نیز هنگامی که روی سقف یک قطار ایستاده بود تا سلفی بگیرد دچار برق گرفتگی شد. در پرتغال نیز پدر و مادر یک خانواده وقتی روی صخره ای در حال گرفتن سلفی بودند، سقوط کردند.

 و البته مونوپاد (پایه دوربین تلفن همراه) نیز دردسرهایی داشته است. وقتی فردی با این وسیله در حال سلفی گرفتن بود، صاعقه به آن برخورد کرد و او کشته شد. این حوادث آن قدر رخ داده است که در برخی کشورها ممنوعیت هایی برای سلفی گرفتن قائل شده اند:

 روسیه

در این کشور حوادث مرگبار سلفی چنان زیاد شده که دولت تابلوهای هشدار در بیشتر مکان ها نصب و برای آگاهی مردم به ویژه جوانان و نوجوانان برنامه و بروشورهایی تهیه کرده است. برخی مضامین تابلوها این گونه است:

 * خطر برق گرفتگی روی ریل قطار هنگام سلفی گرفتن

* خطر سلفی با اسلحه

* خطر سلفی روی دکل برق

* خطر سلفی در قایق به دلیل سخت بودن حفظ تعادل

* خطر سلفی با حیوانات

* خطر سلفی در ارتفاعات مانند سقف خانه و صخره ها

 عکس سلفی ، سلفی خطرناک ، خطرات عکس سلفی

خطرات و آمار مرگ عاشقان سلفی با مونوپاد در گوشه کنار جهان

 استفاده از مونوپاد ممنوع

در برخی مکان ها به دلایل امنیتی استفاده از مونوپاد ممنوع است.

 پارک های دیسنی

به دلیل خطر استفاده از پایه دوربین تلفن هوشمند روی وسایل بازی از آوردن پایه به پارک ها جلوگیری می شود.

 مسابقه های تنیس ویمبلدون و استادیوم های امارات عربی متحده

 استفاده از مونوپاد ممنوع است. طرفداران تیم های رقیب گاهی با این ابزار به جان هم می افتند!

 گالری ملی انگلیس

به دلیل احتمال صدمه رساندن به آثار تاریخی و کم بودن فضای رفت و آمد استفاده از مونوپاد ممنوع است.

کره جنوبی

چون گرفتن عکس با مونوپاد تنها با بلوتوث امکان دارد، کره جنوبی استفاده از آن را ممنوع اعلام کرده و خرید مونوپادهای فاقد گواهینامه، بهای سنگینی از جمله جریمه ای بالای 3000 دلار یا سه سال زندان دارد. دلیل این ممنوعیت هم نگرانی از تداخل تکنولوژی های دیگری مانند تجهیزات پزشکی مجهز به امواج رادیویی با آن است.

 اسپانیا

مسئولان، گرفتن سلفی ـ چه با مونوپاد و چه بدون آن ـ در زمان گاوبازی را منع کرده اند. سلفی گرفتن در طول مسابقه ها، بالای 3000 یورو جریمه دارد. طبق آمار گرفته شده از سال 1924 تا به حال 15 نفر به دلیل گرفتن عکس از خود جانشان را از دست داده اند.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: