نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 23
کد خبر: ۵۶۲۷۵
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۰

جعل هویت برای خرید جواهر از حساب دیگری

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری متهم سابقه‌داری که با جعل هویت افراد، نسبت به برداشت از حساب‌های بانکی آنان اقدام کرده بود، خبر داد.
 تدبیر24:  رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری متهم سابقه‌داری که با جعل هویت افراد، نسبت به برداشت از حساب‌های بانکی آنان اقدام کرده بود، خبر داد.

در تاریخ 14 مرداد امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110، یک فقره دستگیری در یک طلافروشی در منطقه ستارخان به کلانتری 118 اعلام شد که با حضور مأموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد جوانی حدودا 25 ساله قصد داشته تا با عابربانک متعلق به شخص دیگر و استفاده از یک کارت ملی که صاحب مغازه طلافروشی با بررسی آن متوجه مجعول بودن آن شده اقدام به خرید بیش از 35 میلیون تومان طلا و جواهر و سکه کند که صاحب طلافروشی با اطلاع از موضوع بلافاصله اقدام به قفل کردن در مغازه و نهایتا دستگیری این جوان با کمک سایر همکارانش کرده است.

در ادامه بررسی های اولیه و در بازرسی بدنی از فرد دستگیر شده که خود را مصطفی محمدحسینی معرفی کرده بود، مأموران موفق به کشف کارت ملی شخصی به نام حسین جابری و همچنین رسید خرید بیش از سه میلیون تومان ارز از یک صرافی در منطقه میدان فردوسی شدند .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جعل و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد و به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه 2 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان با بررسی حساب بانکی محل برداشت غیرمجاز پول اطلاع پیدا کردند که صاحب حساب حسین جابری در زمینه خرید و فروش آهن آلات فعالیت داشته و پس از به‌دست آوردن اطلاعات حساب بانکی این شخص اقدام به افتتاح حساب مجدد به نام وی، دریافت کارت عابربانک المثنی و نهایتا برداشت ده‌ها میلیون از حساب این شخص و خرید طلا و جواهر و ارز کرده است .

در ادامه تحقیقات و با بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار ، کارآگاهان ضمن شناسایی هویت واقعی متهم به نام مرتضی اطلاع پیدا کردند که وی یکی از مجرمان سابقه دار بوده و برابر سوابق موجود در پرونده بارها به اتهم ارتکاب جرایم مختلف نظیر زورگیری، جعل و کلاهبرداری و استفاده از اسناد مجعول دستگیر و روانه زندان شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجع به سوابق متهم در ارتکاب جرایم مختلف به‌ویژه در زمینه جعل و کلاهبرداری و احتمال ارتکاب سایر جرایم ارتکابی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است، لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند. 
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: