نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۵۶۳۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴

احمدی‌نژاد به جای مناظره، یک کلمه پاسخ دهد

ئیس‌جمهور سابق همچنان رفتارهای دوره ریاست‌جمهوری خود را فراموش نکرده است. او هنوز هم دنبال مخالف‌خوانی است
 تدبیر24: صادق زیبا کلام _رئیس‌جمهور سابق همچنان رفتارهای دوره ریاست‌جمهوری خود را فراموش نکرده است. او هنوز هم دنبال مخالف‌خوانی است. دولتش را پاک‌ترین دولت معرفی می‌کند و حتی حاضر نیست درباره اقدامات دولتمردانش یک کلمه پاسخگو باشد. گویی در دوره ایشان اصلا خطایی صورت نگرفته و همه چیز بر محور صواب و قانون پیش می‌رفته است. آقای احمدی‌نژاد از آقای روحانی درخواست مناظره کرده و علیه معاون رئیس‌جمهورش طرح شکایت می‌کند. آقای احمدی‌نژاد همه این کارها را انجام می‌دهد اما یک جمله یا یک خط در خصوص هشت سال خود که قدرت اجرایی را در دست داشته حرف نمی‌زند. دوران ریاست‌جمهوری او درست برعکس ریاست‌جمهوری آقای روحانی یا رئیس دولت اصلاحات بوده و احمدی‌نژاد مجبور نبود دست به عصا راه برود و اصطلاحا هوای اصولگرایان را داشته باشد چراکه حداقل در شش سال اول ریاست جمهوری‌اش به طور کامل از حمایت اصولگرایان برخوردار بود. در زمان ریاست‌جمهوری آقای احمدی‌نژاد، ایران بالاترین درآمد نفتی را در تاریخ 100سال اخیر داشت اما برخی از سیاست‌های دولت او چه در عرصه اقتصادی، چه هسته‌ای و چه منطقه‌ای به خیر و صلاح مملکت تمام نشد. نیازی نیست که وارد پرونده‌های تخلفات مالی شد که یادگار آن دوران هستند اما آقای احمدی‌نژاد به جای پاسخگو بودن در قبال سیاست‌های هشت‌سال گذشته به گونه‌ای رفتار می‌کند که انگار در آن هشت‌سال اصلا او نه تنها رئیس‌جمهور نبوده بلکه هیچ سمت و مسئولیت اجرایی دیگر هم نداشته است.‌ای کاش به جای اینکه آقای احمدی‌نژاد که هر روز به شکلی سعی می‌کند خود را در رسانه‌ها، مطبوعات و... مطرح کند کمی به پاسخگویی در قبال سیاست‌هایی که در آن هشت‌سال اجرا کرده پاسخ دهد. این روزها برای اولین بار مطرح می‌شود که توافق هسته‌ای وین باید به مجلس برود و در آنجا نمایندگان به آن نظر دهند. شاید اگر یک نفر با این مساله مواجه شود بپرسد مگر ایران تازه دست به فعالیت هسته‌ای زده است. ایران حداقل 12سال در خصوص برنامه هسته‌ای خود با غرب مناقشه داشته است. چگونه است نمایندگان اکنون خواهان ورود به مساله هسته‌ای هستند؟ چرا نمایندگان در 12سال گذشته هیچ ورودی به این مساله نداشته‌اند؟ ایضا باید از نمایندگان مجلس پرسید وقتی وضع کشور چنان اداره می‌شد که امروز شاهد آثار و تبعات‌ آن هستیم شما کجا بودید؟
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: