نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 22
کد خبر: ۵۶۳۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰

وزارت خارجه باز هم سفیر ترکیه را فراخواند

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران برای بار دیگر در دو هفته اخیر، مراتب نگرانی خود را نسبت به تداوم حملات تروریستی علیه اتباع کشورمان در خاک ترکیه اعلام کرد.
  تدبیر24: به دنبال تداوم ناآرامی‌های شرق ترکیه و حملات تروریستی علیه اتباع و وسایل نقلیه جمهوری اسلامی ایران امروز چهارشنبه در ملاقات «مدیر کل مشترک‌المنافع و قفقاز وزارت امور خارجه» با سفیر ترکیه در تهران و پیگیری موضوع، مراتب نگرانی جمهوری اسلامی ایران از تداوم این حملات علیه اتباع کشورمان در خاک ترکیه به سفیر این کشور اعلام و توجه بیشتر دولت ترکیه نسبت به حفظ امنیت وسایل نقلیه و اتباع جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید قرار گرفت.

سفیر ترکیه نیز ضمن تاکید بر مسئولیت دولت ترکیه در قبال حفظ امنیت اتباع سایر کشورها در خاک این کشور ، اظهار داشت: ما نیز از شرایط ایجاد شده نگران هستیم و موضوع را با جدیت دنبال خواهم کرد. شهروندان خارجی که به ترکیه وارد می‌شوند و از جمله اتباع ایرانی به عنوان امانت در دستان ما هستند و برای حفظ امنیت آنان تدابیر لازم اتخاذ خواهد شد.

وی اضافه کرد که موضوع را از مبادی ذیربط پیگیری و نتیجه را در اسرع وقت اعلام می‌کند.

به گزارش ایسنا در 18 مرداد ماه 1394 و در پی کشته شدن تبعه کشورمان در یکی از این حملات، سفیر ترکیه به وزارت خارجه دعوت و در خصوص ضرورت شناسایی عوامل دخیل، جبران خسارات قربانیان و آسیب‌دیدگان این حملات، همچنین ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه یادداشتی به وی تسلیم شد.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: