نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۵۸۱۷۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۹

آمار تخلفات خودروهای پایتخت

تدبیر24 :مدیرعامل شركت كنترل ترافیك شهرداری تهران با اعلام این كه پایتخت كشورمان از نظر سامانه مدیریت مكانیزه ترافیك، به سرعت در مسیر تبدیل شدن به یكی از شهرهای هوشمند جهان در حال حركت است، گفت: در حال حاضر نیز تهران از نظر تجهیز به امكانات پیشرفته كنترل ترافیك در تراز شهرهای پیشرفته اروپایی قرار دارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، مهندس ایلوش وزیری افزود: یكی از مصادیق این موفقیت، دوربین های ثبت تخلف است كه جهت مكانیزاسیون ثبت تخلفات رانندگی طراحی شده و مبتنی بر تكنولوژی پردازش تصویری و رادار و ابزار اتوماتیك برای تشخیص متن پلاك موسوم به ANPR است.

وی با تأكید بر اهمیت و ضرورت ایجاد و توسعه سامانه های ثبت تخلف و ارزش افزوده این سیستم و منافع اجتماعی و اقتصادی حاصل از آن، اعلام كرد: از مهم ترین سامانه های ثبت تخلف در تهران، دوربین های كنترل طرح ترافیك و طرح زوج و فرد و نیز دوربین های كنترل سرعت است.


رشد 100 درصدی ورود غیر مجاز به طرح زوج و فرد

مدیرعامل شركت كنترل ترافیك با اشاره به این كه 224 سامانه مكانیزه ثبت تخلف در ورودی ها و خروجی های محدوده طرح ترافیك، مجهز به دوربین های Overview می باشند،‌ اظهار كرد: در 6 ماه گذشته، مجموعاً 65 میلیون و 814 هزار دستگاه خودرو وارد محدوده طرح ترافیك شده اند كه دو میلیون و 889 هزار دستگاه یعنی 4 درصد آنها فاقد مجوز طرح ترافیك بودند.

وزیری با بیان این که 176 سامانه ثبت تخلف در ورودی ها و خروجی های محدوده طرح زوج و فرد نیز مجهز به دوربین های overview می باشند، تصریح کرد: در 6 ماه گذشته، مجموعاً 310 میلیون دستگاه خودرو وارد محدوده طرح زوج و فرد شده اند که از این تعداد 186 میلیون دستگاه در ساعات اِعمال محدودیت وارد این محدوده شده اند.

وی با تأکید بر این که 43 و نیم میلیون دستگاه خودرو یعنی 23 و نیم درصد آنها به صورت غیر مجاز وارد محدوده زوج و فرد شده اند، اضافه کرد: تعداد خودروهایی که به صورت غیر مجاز وارد این محدوده می شوند از روندی صعودی برخوردار است از 6 میلیون دستگاه در مرداد با 50 درصد افزایش به 9 میلیون دستگاه در شهریور و با 100 درصد افزایش به 12 میلیون دستگاه در مهر رسیده است.


اکثر متخلفان طرح زوج و فرد ثابت هستند

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک با اشاره به این که از هر 4 دستگاه خودرویی که وارد محدوده طرح زوج و فرد می شوند، یک دستگاه غیر مجازند و اکثر این متخلفان افراد ثابتی هستند، اظهار کرد: رکورد تمامی تخلفات ورود غیر مجاز به این محدوده به پلیس راهور ارسال می گردد و پلیس به تازگی در حال ارسال پیامک های ارشادی برای رانندگان متخلف است.

مهندس وزیری با بیان این که 332 سامانه ثبت تخلف سرعت موسوم به دوربین های راداری در حال حاضر 40 محور بزرگراهی و اصلی تهران را تحت پوشش قرار داده اند، تصریح کرد: از این تعداد، 120 سامانه قابلیت ثبت تخلف خودروهای سنگین از خط عبوری تندرو که این خودروها مجاز به ورود به آن نیستند را نیز دارند.

وی در پایان با تأکید بر این که در 6 ماه گذشته، مجموعاً بیش از 6 میلیون تخلف سرعت در بزرگراه های تهران ثبت شده، خاطرنشان کرد: به طور متوسط در 6 ماه اخیر، در هر یک از بزرگراه های تهران که دوربین های ثبت تخلف سرعت در آنها نصب شده، 150 هزار تخلف سرعت اتفاق افتاده و هر دوربین تخلف 18 هزار دستگاه خودرو را ثبت کرده است.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: