نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 22
کد خبر: ۵۸۲۳۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۶
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی:

برگزاری کنگره شهدای اصحاب رسانه

اگرچه در روز 16 آذر حادثه تلخی را پشت سر گذاشتیم اما نقطه عطفی برای آینده کشور، پیشرفت علم و دانش در دانشگاه ها و بهره گیری از فضای آزادی برای دانشجویان بود.
تدبیر24 :حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی روز یکشنبه در مراسم بزرگداشت دهمین سالگرد شهادت شهدای اصحاب رسانه و آیین تجلیل از دو شهید خبرگزاری ایسنا در محل این رسانه افزود: دربنیاد شهید برنامه هایی در حال تنظیم داریم که این کنگره برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه در کشور برگزار شود.
وی ابراز امیدواری کرد این کنگره به زودی برگزار شود و گفت: ما نیاز به همفکری و همراهی رسانه ها در راستای برگزاری این کنگره سراسری داریم.
وی درباره حادثه سقوط هواپیمایی سی 130 در 15 آذرماه سال 1384 اظهار داشت: متاسفانه در آن سانحه هوایی تعدادی از خبرنگاران و عکاسان رسانه ها به شهادت رسیدند که حادثه تلخی بود و به همین منظوراین حادثه را بار دیگر به خانواده های این عزیزان تبریک و تسلیت عرض می کنم.
شهیدی همچنین به روز 16 آذر روز دانشجو اشاره کرد و ادامه داد: اگرچه در روز 16 آذر حادثه تلخی را پشت سر گذاشتیم اما نقطه عطفی برای آینده کشور، پیشرفت علم و دانش در دانشگاه ها و بهره گیری از فضای آزادی برای دانشجویان بود.
وی خاطرنشان کرد: در 16 آذر سال 1378 عده ای از دانشجویان تصمیم گرفتند در جهاد دانشگاهی خبرگاری ایسنا تشکیل شود و این اولین استارتی بود که برای تشکیل این خبرگزاری زده شد و اکنون این رسانه با صداقت و رعایت اصل بیطرفی، درخشش خوبی در این مدت داشته است.
معاون رئیس جمهوری گفت: معتقدم اصحاب رسانه باید سعی کنند گزارش هایی که در اختیار مردم قرار می دهند شفاف و رشون باشد و با صداقت و درستی اعتماد مردم را به خودشان جلب کنند.
وی وظیفه رسانه را بسیار سنگین و در عین حال به وجود آوردن امید و آرامش در جامعه عنوان کرد و افزود: خوشبختانه اکثر رسانه های ما چنین عمل کرده اند.

** رسانه هاخط مقدم جنگ نرم هستند
شهیدی خاطرنشان کرد: از اول انقلاب تاکنون از جمله جنگ تحمیلی، رسانه ها در تنویر افکار عمومی نقش آفرین بوده و ما می توانیم ادعا کنیم که پس از رزمندگان در جبهه ها، رسانه ها نقش دوم را به عهده داشته اند و نقش بزرگی در خبررسانی، اطلاع رسانی به جامعه و انتقال مسائل جنگ به مردم داشتند.
وی ادامه داد: اکنون که جنگ نرم توسط دشمنان است رسانه ها در خط مقدم و نقش اول را ایفا می کنند و به همین منظور به همه شما رسانه ها توصیه می کنم در این هجمه ای که دشمن علیه ما برنامه ریزی کرده است، در خط مقدم باشید.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در فضاهای مجازی، رسانه ها می توانند برای تنویر افکار عمومی، حفظ انقلاب و خون شهدا و حفظ زحمات ایثارگران و این انقلاب که برای همه ما پرهزینه بوده و گران تمام شده، تلاش کنند.
وی با اشار به تقدیم شدن 230 هزار شهید به انقلاب اضافه کرد: با توجه به اینکه بهشتی ها، رجایی ها، باهنرها، چمران ها و سایر شهدا را تقدیم انقلاب کرده ایم باید همه سعی کنیم این انقلاب حفظ شود.
شهیدی در ادامه خاطرنشان کرد: همه باید پشت سر رهبری بایستیم و رهنمودهایی که دارند، را یکار گیریم و باید پشتیبان رهبریباشیم چرا که ستون این خیمه رهبری است.
معاون رئیس جمهوری اصل مشروعیت انقلاب را رهبری عنوان کرد و افزود: مهم باید مطیع رهبری باشیم چرا که همیشه هدایت رهبری مفید بوده است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: ما وظیفه داریم گوش به امر فرمایشات رهبری باشیم تا این هجمه های فرهنگی و فراز و نشیبها را پشت سر بگذاریم.
وی در ادامه بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد و گفت: باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نهادینه شود چرا که هرچه داریم از شهدا است و در واقع این فرهنگ برگرفته از فرهنگ عاشورا است.
در این مراسم محمد خدادی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز طی سخنانی در ارتباط با رسالت مداری فعالیت رسانه ها، گفت: رسانه با تکلیف معنا دارد.
وی افزود: رسانه ها بدون داشتن تکلیف راه به جایی نخواهند برد و اساسا تلاش ما این است که در این مسیر، حرکت ما تکلیف مدار باشد.
خدادی با بیان اینکه باید حرکت ما نیز در این مسیر برگرفته از تعالیم دینی باشد، تصریح کرد: به طور کلی رسانه و خبرنگار وجودش با انسان معنا پیدا می کند و انسان بدون تعالیم دینی راهی ندارد.
مدیرعامل ایرنا همچنین با اشاره به روز خبرنگار و شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: نتیجه خدمت ما باید صداقت، امانتداری، اخلاق مداری، مهربانی، محبت و صمیمیت باشد و سیر و سلوک ما در وظیفه خطیر اطلاع رسانی نیز همه سونگر باشد.
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در ادامه اظهار داشت: مناسبت خوش یمنی برای برگزاری مراسم سالگرد شهدای اصحاب رسانه و مناسبت تاسیس خبرگزاری ایسنا با گذشت 16 سال خدمت این رسانه وجود دارد که همه اینها برای ما یک پیام کوتاه دارد که رسانه و خبرنگار وجودش با انسان معنا پیدا می کنند.
به گزارش ایرنا، در این مراسم که علی متقیان مدیرعامل خبرگزاری ایسنا نیز حضور داشت؛ از خانواده های دو شهید محمدحسن قریب و اسماعیل عمرانی - شهدای خبرگزاری ایسنا در جریان حادثه سقوط هواپیمای سی 130 در سال 1384 - تجلیل شد.
اینک 10 سال از سقوط هواپیمای سی 130 ارتش می گذرد؛ سقوطی تلخ که در آن جمعی از خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران کشور به همراه نیروهایی از ارتش جمهوری اسلامی جان خویش را از دست دادند.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: