واقعيت انتخابات تهران

واقعيت انتخابات تهران

عباس عبدی: دور دوم انتخابات مجلس در برخي شهرها به‌ويژه تهران نتايج عجيبي داشت.
روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

مریم باقی : در اسناد حقوقي خانواده از حقوق ويژه برخوردار است و حتي خود تشكيل خانواده به عنوان يك حق جهاني شمرده مي‌شود
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 20
کد خبر: ۵۸۳۱۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۴
مرعشی:

روحانی جمهوری اسلامی را نجات داد

دانشجویان به عنوان مراجع مورد اطمینان مردم درعرصه های سیاسی باید با عمق این اتفاقات آشنا و نیازهای آینده مملکت را ضمن شناسایی به مردم معرفی کنند
تدبیر24:مرعشی شامگاه دوشنبه درهمایشی که برای بزرگداشت روزدانشجو در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد،افزود:اتفاق 24خرداد 92 و انتخاب حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در شرایطی که تقریبا فضای یاس و ناامیدی در کشور حاکم بود برگ زرینی در تاریخ ایران اسلامی است.
وی با بیان اینکه به همت مردم و راهنمایی بزرگان سیاسی کشور انتخابی شایسته انجام شد، تصریح کرد : امروز آثار این انتخاب درعرصه های بین المللی ایران آشکار شده است.
مرعشی گفت : دانشجویان به عنوان مراجع مورد اطمینان مردم درعرصه های سیاسی باید با عمق این اتفاقات آشنا و نیازهای آینده مملکت را ضمن شناسایی به مردم معرفی کنند.
وی ادامه داد: کسانی که توفیق داشتند با انتخاب روحانی کشور را از مسیر قهقرایی به مسیر رو به رشد سوق دهند ، باید بر خود ببالند.
عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی ایران افزود : جدیت رئیس جمهور، به کارگیری کارشناسان زبده و توانمند و حمایت مقام معظم رهبری از مذاکرات هسته ای نتیجه در خور توجهی نصیب ملت ایران کرد.
مرعشی تصریح کرد : ایران اولین کشوری است که توانست بدون عقب نشینی و دادن امتیاز به ابر قدرت های جهان همه قطعنامه های علیه ایران که لغو هریک نیازمند قطعنامه ای درسازمان ملل بود را طی یک قطعنامه ملغی کند.
وی ادامه داد:روحانی توانست جمهوری اسلامی ایران را از پرونده جهنمی هسته ای نجات و با گام های بلند گفت و گوهای هسته ای، پرونده های گذشته را خاتمه دهد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت : با قطعنامه ای که در دو روز آینده در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی تصویب خواهد شد برخلاف میل اسرائیل و دوستان ظاهری ایران در داخل، پرونده هسته ای ایران بسته می شود.
مرعشی افزود: اگر کسی تعصب ملی ، دینی و مذهبی داشته باشد باید قدردان اقدامات شایسته رییس جمهوری باشد.
وی با بیان اینکه روحانی برای همیشه نقش خود را در سیاست و تاریخ ایران ایفا کرد، افزود : این رییس جمهوری برای همیشه باید مورد احترام ایرانیان باشد.
مرعشی ادامه داد : ایجاد یک نقطه عطف در سیاست ایران در سال 92 ضروری بود اما برای ادامه مسیر مدیریت کشور آن نقطه عطف به تنهایی کافی نیست و باید این سیاست حفظ شود و تداوم یابد.
وی اظهار کرد : توسط برجام توانستیم کشور را نجات دهیم بنا بر این باید از مزایای بر جام برای توسعه کشور استفاده کنیم.
مرعشی با اشاره به انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری گفت : در این راستا باید مجلسی مملو از خردمندان اصولگرای اصلاح طلب داشته باشیم.
وی ادامه داد : در متن برجام فقط مسائل هسته ای کشور حل نشد بلکه برگ مهمی در سیاست کلی جمهوری اسلامی ایران رقم خورد و غرب پس از ده سال درگیری بر سر استقلال ایران سرانجام پذیرفت که حاکمیت ملی و استقلال ایران را باید به رسمیت بشناسد.
مرعشی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در 15 سال گذشته میزان تولید ناخالص جهان 39هزارمیلیارد دلار بود، افزود : در 15 سال گذشته رشد اقتصادی دنیا دو برابر شد و این میزان تولید به 78 هزار میلیارد دلار رسید ولی اقتصاد ایران در این مدت فقط 15 درصد رشد کرد.
وی گفت : این یعنی فقر و عقب ماندن از ترکیه و امارات که اگر سیاست های کلی چشم انداز محقق شده بود و در گذشته ( 84 تا 92) رئیس جمهوری روی کار نیامده بود که روی این سند پا بگذارد، اقتصاد ایران باید سالانه 8 درصد رشد می کرد.
مرعشی تصریح کرد: در مقابل ملت ایران که برای دفاع از سرزمین خود شهید داده است همه مسئول هستیم و نباید اجازه دهیم افراد کوتاه نظر کشور را به بن بست بکشانند.
وی با تاکید بر اینکه مصالح ملی نباید دستاویز مسائل جناحی شود، افزود: سیستم های امنیتی کشور از اول انقلاب به خوبی نفوذ را خنثی کرده اند.
وی افزود: بهترین کار برای مقابله با نفوذ اداره خردمندانه جمهوری اسلامی ایران است و خدا نکند در جمهوری اسلامی نتوانیم کشور را به نحو شایسته اداره کنیم که آرزوی ملت حکومت بیگانه بر کشور باشد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد : در آخرین سال دولت احمدی نژاد میزان تورم 44 درصد و میزان رشد اقتصادی منهای 6،8 درصد بود که با تلاش دولت فعلی میزان تورم به 13درصد کاهش یافت و رشد اقتصادی کشور نیز به مثبت یک درصد رسید.
مرعشی گفت : البته ضعف هایی در اقتصاد ایران خودنمایی می کند که مهمترین آن رکود حاکم بر اقتصاد ایران است ولی سال آینده سال شکوفایی اقتصاد ایران خواهد بود.
وی درخصوص فعالیت جنبش های دانشجویی نیز گفت: دانشگاه و دانشجویان باید آگاه به مسائل سیاسی باشند.
مرعشی افزود: جنبش های دانشجویی باید با تکیه بر واقع گرایی روی مسائلی متمرکز شوند که نتیجه ای شایسته برای کشور در پی داشته باشد.
مرعشی همچنین عصر دوشنبه در نشست چالش ها، صف بندی های احتمالی در انتخابات پیش رو ویژه اساتید و دانشجویان دکترا در دانشکده ادبیات و علوم انسانی فردوسی مشهد، گفت : در این میان با قطعنامه ای که ظرف دو ، سه روزآینده در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی صادر می شود پرونده گذشته ما بسته می شود.
وی گفت: برای ما به عنوان حامیان دولت، انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی از آن رو اهمیت زیادی دارد که باید این پروسه و روند کنونی در مدیریت امور و در واقع خردمندی در اداره کشور و قدرت ، شوکت و عزت ملی ادامه یابد.
وی با تاکید بر اینکه نباید به راحتی و سادگی اجازه داد کشور به شرایط قبل باز گردد، افزود : باید این مسیر تکاملی و 24خرداد سال92 به عنوان نقطه عطفی در تاریخ کشور ادامه یابد و مراقب بود که مبادا با یک نقطه عطف دیگر به سیر قهقهرایی قبل بر گردیم.
وی درموضوع اصولگرایان اظهار داشت: متن اصولگرایان کشور هم متوجه مشکلاتی که جبهه پایداری و تفکرات این گروه رادیکال برای کشور و آنان ایجاد کرد، شده اند و از این رو راهشان را از مسیر این افراطی ها جدا می کنند که این خود وجه دوم انتخابات پیش رو است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: گروه های افراطی هم در این انتخابات به طور طبیعی تصور می کنند باید کشور را به مسیر دو سال قبل بر گرداند و با حضورشان در مجلس بتوانند روش ها و دیدگاه های خود را دوباره پیگیری کنند.
وی با تاکید بر جدی و مهم بودن انتخابات آتی گفت : در این میان افکار عمومی با دولت و حامیان دولت همراه است و در نظر سنجی ها بیش از80 درصد مردم فرآیند منجر به بر جام را تایید می کنند.
وی تصریح کرد: اهمیت انتخابات و مجلسی که سر کار می آید بدان جهت برای ما مهم است که برای توسعه اقتصادی خوب در ایران زمین به آن نیاز داریم.
وی با بیان اینکه در دنیای امروز بدون داشتن یک روابط بین المللی خوب هیچ اتقاق مهمی در محدوده جغرافیا نمی افتد، افزود: درسیاست های اقتصاد مقاومتی مصوب مقام معظم رهبری به صورت واقع بینانه ای اقتصاد ایران، درونگرا و برون زا تعریف شده است.
وی با تاکید براینکه براین اساس بدون داشتن روابط مناسب با جهان نمی توانیم اقتصاد ایران را پشتیبانی کنیم، اظهار کرد : رشد اقتصادی کشور طی این سال ها در شرایط بسیار نامطلوبی قرار گرفته در یک مورد سهم ایران از تولید ناخالص جهان از رقم 2،6 درصد به 1،2 و یک درصد امروز به 54 صدم درصد تنزل یافته که این به مفهوم سیر قهقرایی و از دست دادن موقعیت ها است.
وی گفت: امروز ترکیه بدون آنکه منابع انرژی داشته باشد گرانترین انرژی دنیا را دارد و با وجود محصور بودن حجم اقتصاد آن دو برابر حجم اقتصاد ایران است و حجم اقتصاد امارات متحده عربی با 5 میلیون جمعیت معادل حجم اقتصاد ایران است.
وی تصریح کرد : این شرایط شایسته شان شیعه ، نظام اسلامی و جایگاه ایران نیست، ایرانی که خراسان، آذربایجان و اصفهان آن هر کدام خود به اندازه یک مملکت است.
وی ادامه داد: هرکس با هر دیدگاهی که ایران را دوست دارد اعم از ملی ، مذهبی ، حزب اللهی ، طرفدار ولایت فقیه و امام (ره)، می داند که دارایی موجود، شان و حق ایران و ایرانی نیست.
وی گفت : امروز نیازمند روابط بین المللی خوب هستیم که بتوانیم حرکت کرده و با رشد اقتصادی مناسب این وضعیت را تغییر و ارتقا دهیم.
این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود : ما مجموعه اصلاح طلبان و دولت با یک نگاه کاملا واقع بینانه، آرمانی و ارزشی به این موضوع نگریسته و آن را پیگیری کرده و می دانیم که به مجلسی نیاز داریم تا برنامه های دولت تایید شده و این خط تکاملی ، سازنده و اصلاح گرایانه کشور ادامه یابد و مشکلات و عقب ماندگی های فاحشی که در کشور با آن مواجهیم ، جبران شود.
وی با بیان اینکه ما با صداقت تمام از روحانی حمایت می کنیم، افزود : با خدمتی که دکتر روحانی به ایران کرد باید این ملت سال های سال قدردان او باشد.

* اتحاد جبهه اصلاحات و حامیان دولت متحد
وی در بحث صف بندی های گروه های سیاسی در حوزه انتخابات هم گفت : حزب کارگزاران پدر خوانده هیچ کس نبوده و نیست ما( حزب کارگزاران ) جزء کوچکی از جبهه بزرگ اصلاحات هستیم.
وی افزود : تمام همت ما آن بوده که مجموعه اصلاح طلبان تحت رهبری 'رییس جمهوری دوره اصلاحات' اتحاد خود را حفظ کند و این اتفاق نیز افتاده است.
وی با تاکید بر اینکه دولت کاملا بی طرف است ، تصریح کرد : هیچ نقطه نگرانی در جبهه اصلاحات و حامیان نیست و امروز حامیان دولت و اصلاحات یک جبهه متحد و گسترده و با هم هستند.
وی درموضوع اصولگرایان هم گفت : درجبهه اصولگرایی تلاش هایی با حمایت علی لاریجانی و حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری انجام می شود تا اصولگرایان میانه منهای پایداری به هویت خود بر گردند.
وی افزود : جریان احمدی نژاد نیز سراسری و وسیع نیست چند کاندیدای مشخص درحد پنج یا شش نفر دارد که قادر به تشکیل فراکسیون نیستند و مشخص نیست شورای نگهبان و مردم چه رفتاری در قبال آنان خواهند داشت.
وی با بیان اینکه گروه پایداری درصحنه حضور دارد، افزود: حجم نیرو امکانات پایداری گسترده است اما بعید است که شما مشهدی ها این بار مجلس را به پایداری ها بدهید.
برچسب ها: تدبیر24 مرشی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۷
1
1
شماها از خودتون تعریف نکنید چه کسی بکنه؟!
نظر شما: