نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

تقی آزاد ارمکی - انتخاباتی که در پیش داشتیم در سایه یک مجموعه از محدودیت‌ها بود. محدودیت اول این بود که قرار نیست دوره آقای رییسی نقد شود و از یک طرف باید آن را دوره طلایی قلمداد کنید.
چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

محمد حیدری» نگاهی گذرا به رسانه‌های اصول‌گرا، عمق ناکارآمدی و معیوب بودن این گفتمان را نشان می‌دهد. در واقع اصلا نمی‌توان آنها را «رسانه» خواند، آنها نه رسانه! بلکه تعدادی بنگاه خبرسازی و تبلیغاتی هستند
يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 14
کد خبر: ۱۱۹۵۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

راه‌حل‌های وزیر راه برای کنترل قیمت مسکن و اجاره

وزیر راه و شهرسازی تولید مسکن را یکی از اولویت‌های دولت دانست و ابراز داشت: از همه فعالان بخش مسکن دعوت می‌کنم در «طرح اقدام ملی مسکن» برای احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی بشتابند.
تدبیر24»محمد اسلامی با تاکید بر اینکه اولویت روز کشور، بحث مسکن است اظهار داشت: باید بافت‌های حاشیه نشین و ناکارآمد هم ساماندهی شود. در این راستا اختیارات وزارتخانه و ستاد بازآفرینی شهری را تا سطح هیئت مدیره به استان‌ها واگذار کردیم که امیدواریم به سرعت بخشیدن به روند این طرح بیانجامد.

وی از مردم ساکن در بافت فرسوده و بافت ناکارآمد دعوت کرد که در اجرای طرح بازآفرینی شهری مشارکت کنند، افزود: افرادی که تمکن دارند، می‌توانند با پروانه رایگان به بازسازی مسکن خود اقدام کنند و افرادی که تمکن لازم را ندارند، مسکن اجاره‌ای تأمین می‌شود تا محل سکونت آن‌ها هم بازسازی شود.

وزیر راه و شهرسازی تولید مسکن را یکی از اولویت‌های دولت دانست و ابراز داشت: از همه فعالان بخش مسکن دعوت می‌کنم در «طرح اقدام ملی مسکن» برای احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی بشتابند، زمین رایگان و با مشارکت واگذار می‌کنیم و بانک برای ۸۰ درصد احداث طبق مصوبه شورای عالی پول و اعتبار وام می‌دهیم.

وی در ادامه افزایش قیمت اجاره و مسکن را متأثر تورم کلی کشور عنوان کرد و گفت: در بخش مسکن عرضه و تقاضایی به هم نخورده که قیمت تنها در این بخش افزایش یابد، در برخی جا‌ها هم دلال‌بازی‌هایی هم هست که مردم باید هوشیار باشند و قیمت واقعی را بپردازند.

اسلامی با تاکید بر اینکه تلاش ما این است که در چارچوب اختیاراتی که داریم، عرضه و تقاضا را باید ساماندهی کنیم، ابراز داشت: جریان تولید مسکن در کشور باید پایدار شود که برای احداث ۴۰۰ هزار واحد در سال قاطعانه برنامه داریم، به طوری که از ۴۰۰ هزار واحد سال ۹۸ بیش از ۱۳۰ هزار واحد کلنگ زنی شده و در دست احداث است.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار، هر سال حدود ۵۰۰ هزار ازدواج ثبت می‌شود گفت: باید برای این خانواده‌های جدید مسکن تدارک ببینیم، در برخی جا‌ها هم کاستی‌هایی داریم و باید از خانه‌های خالی مانده هم استفاده کنیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: اکنون کاری که برای اجاره انجام می‌دهیم این است که در قالب ماده ۲ قانون ساماندهی، مؤسسات اجاره‌دهی حرفه‌ای تشکیل می‌شود و مالک و مستأجر در قالب این مؤسسات مسکن را اجاره داده و می‌گیرند که به زودی دستورالعمل آن منتشر می‌شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: