نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

تقی آزاد ارمکی - انتخاباتی که در پیش داشتیم در سایه یک مجموعه از محدودیت‌ها بود. محدودیت اول این بود که قرار نیست دوره آقای رییسی نقد شود و از یک طرف باید آن را دوره طلایی قلمداد کنید.
چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

محمد حیدری» نگاهی گذرا به رسانه‌های اصول‌گرا، عمق ناکارآمدی و معیوب بودن این گفتمان را نشان می‌دهد. در واقع اصلا نمی‌توان آنها را «رسانه» خواند، آنها نه رسانه! بلکه تعدادی بنگاه خبرسازی و تبلیغاتی هستند
يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 14
کد خبر: ۱۲۰۶۴۸
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱

ادامه روند کاهشی قیمت گوشت در بازار

رئیس شورای تامین دام کشور از ادامه روند کاهش گوشت قرمز در بازار خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود ۱۷ میلیون راس به جمعیت دام سبک کشور با زایش پاییزه افزوده شود.
تدبیر24»منصور پوریان با بیان اینکه در حال حاضر تعداد مولدهای آماده زایش در گله‌های دام سبک بیش از ۱۷ میلیون راس است، اظهار کرد: اگر هر یک از دام‌های مولد آماده زایش دست کم در هر زایش یک بره داشته باشند در زایش‌های پاییزه حداقل ۱۷ میلیون بره به جمعیت دام سبک کشور اضافه می‌شود.

وی یادآور شد: مرکز آمار اعلام کرده است تعداد دام سبک در خرداد ماه سال جاری نسبت به مهر ماه سال گذشته افزایش ۲۴ درصدی داشته است، به نحوی که در مجموع تعداد دام سبک کشور به عدد ۶۴.۸ میلیون راس رسیده است.

به گفته وی؛ علاوه بر دام سبک شاهد افزایش جمعیت در دام‌های سنگین کشور نیز هستیم.

پوریان گفت: در حال حاضر جمعیت دام سنگین کشور نیز افزایش یافته و با انباشت دام سنگین در دامداری‌ها روبه‌رو هستیم.

وی با تاکید بر اینکه افزایش تولید دام در داخل کشور ادامه روند کاهش گوشت قرمز در بازار داخل را رقم زده است،‌ گفت: روند کاهشی قیمت گوشت دام سبک و سنگین در ایام پرمصرف مانند ماه محرم نیز ادامه داشت.

پوریان درباره آخرین قیمت دام زنده و گوشت قرمز تولید داخلی در بازار، اظهار کرد: در حال حاضر هر کیلوگرم دام سنگین با اوزان بالای ۴۰۰ کیلوگرم، ۲۴ تا ۲۵ هزار تومان و با اوزان زیر ۴۰۰ کیلوگرم با قیمت ۲۶ تا ۲۷ هزار تومان از دامداران خریداری می‌شود.

پوریان افزود: هر کیلوگرم لاشه دام سنگین در عمده فروشی‌ها ۵۰ تا ۵۲ هزار تومان به فروش می‌رسد.

رئیس شورای تامین دام کشور قیمت هر کیلوگرم دام زنده سبک در اوزان ۵۵ تا ۷۰ کیلوگرم را ۳۶ تا ۳۸ هزار تومان و اوزان کمتر از ۵۵ کیلوگرم را ۴۱ تا ۴۲ هزار تومان عنوان کرد.

پوریان اضافه کرد: قیمت هر کیلوگرم لاشه دام سبک در عمده فروشی‌ها معمولا دو برابر قیمت‌ دام زنده است.

وی اخبار افزایش تولید و کاهش قیمت را اخبار خوبی برای مصرف کننده دانست اما گفت که اگر دولت به خرید دام ورود نکند شاهد افت تولید داخلی خواهیم بود.

رئیس شورای تامین دام کشور گفت: این نگرانی وجود دارد که شرایط اقتصادی ناشی از کاهش قیمت دام زنده بسیاری از دامداران را از چرخه تولید حذف کند که منجر به افزایش وابستگی به واردات می‌شود.

پوریان بخشی از کاهش قیمت را مربوط به حجم بالای واردات دام زنده و گوشت قرمز دانست.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: