نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 23
کد خبر: ۵۵۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸

برخورد مستقیم عطر و ادکلن با پوست، ممنوع!

یک متخصص پوست و مو با تاکید بر اینکه از برخورد مستقیم عطر و ادکلن با پوست بدن جلوگیری کنید، گفت: از هر هشت نفر مصرف کننده مواد آرایشی و عطر به صورت مکرر، پنج نفر ممکن است در معرض انواع حساسیت و بیماری‌ها قرار گیرند.
  تدبیر24:  دکتر سیدحسن اعتمادزاده ، با بیان اینکه عطر و ادکلن دارای رده‌ای از مواد شیمیایی هستند و عطر خالص کمتر وجود دارد، گفت: این محصولات آرایشی به دلیل وجود هر یک از مواد شیمیایی و طبیعی می‌توانند واکنش پوستی و حساسیت ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه مواد عطر، ادکلن و تمام مواد شیمیایی بالقوه می‌تواند حساسیت، آسم و کهیر ایجاد کند، گفت: در مصرف عطر و ادکلن باید از معتبر بودن مارک آن اطمینان حاصل کرد؛ زیرا در غیر این صورت می‌تواند به شکل بالقوه منجر به برخی از بیماری‌ها مانند سرطان شود.

این متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه مصرف طولانی مدت عطر و ادکلن و قرار گرفتن در معرض مواد آرایشی می‌تواند در فرد مشکلات پوستی ایجاد کند، گفت: طبق مطالعات انجام شده، درصد ایجاد حساسیت آن رده از مواد آرایشی که بیشتر و به صورت مکرر استفاده می‌شود، بالا است.

اعتمادزاده در خصوص نحوه صحیح مصرف عطر و ادکلن اظهار کرد: در مصرف این نوع از لوازم بهداشتی باید نکاتی مانند عدم برخورد مستقیم عطر با پوست بدن رعایت شود و بهتر است که عطر و ادکلن را به لباس خود بزنید تا از بروز مشکلات پوستی جلوگیری کنید.

این متخصص پوست و مو بیان کرد: افرادی که زمینه حساسیت بیشتری دارند باید از مواد آرایشی مانند عطر و ادکلن با مقدار و دفعات کمتری نسبت به سایرین استفاده کنند. به عنوان مثال یکبار در روز از عطر و ادکلن بر روی لباس خود استفاده کنند.

اعتمادزاده در پایان خاطر نشان کرد: بعضی مواد آرایشی باید در سنین پایین محتاطانه‌تر استفاده شوند و به همین دلیل عطر با داشتن محرک بهتر است که از نوجوانی به بالا استفاده شود.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: