نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 23
کد خبر: ۵۶۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۵

پیش بازی صبای قم و گسترش فولاد تبریز

صبا و گسترش فولاد در سومین هفته مسابقات لیگ برتر، پنجمین بازی مستقیم خود را در مسابقات لیگ برتر برگزار خواهند کرد.
 تدبیر24:  دو تیم صبا قم و گسترش فولاد تبریز در حالی در سومین مسابقات با یکدیگر دیدار خواهند کرد که تاکنون قمی دو امتیاز و تبریزی ها نیز یک امتیاز در لیگ پانزدهم کسب کرده اند.

· تاریخچه دیدار ها

این دو تیم برای اولین بار در لیگ سیزدهم با یکدیگر دیدار کردند، از آن زمان تاکنون این دو تیم چهار بار به دیدار یکدیگر رفتند و حاصل آن دو پیروزی برای صبایی ها و دو تساوی بود. صباقم در بازی مقابل گسترشی ها چهار بار توانسته دروازه این تیم را باز کند و در طرف مقابل دو بار نیز دروازه خود را باز شده دیدند.

باید در پنجمین نبرد این دو تیم، گسترشی ها می توانند برای اولین در مقابل صبا پیروز شوند.

· نتایج دیدارهای قبلی لیگ و رتبه در جدول

در دو هفته اول لیگ پانزدهم صبایی ها توانستند به دو تساوی دست پیدا کنند، آنها در بازی اول خود در قم میزبان استقلال اهواز بودند اما به نتیجه تساوی بدون گل رسیدند و در بازی دوم خود نیز در تهران به دیدار نفتی ها رفتند و در آن بازی نیز توانستند به یک تساوی یک بر یک دست پیدا کنند.

اما در طرف مقابل گسترش فولاد در دوبازی خود توانست تنها یک امتیاز به دست بیاورد، آنها اولین بازی خود را در تهران و در مقابل سایپا به تساوی بدون گل رسیدند و در دومین بازی و در دربی تبریز نیز متحمل شکست سه بر یک شدند.

صبا در حال حاضر در رتبه دهم و گسترشی ها نیز در رده چهاردهم جدول رده بندی ایستاده اند.

· محروم و مصدوم

هر دو تیم هیچ محرومی ندارند، تیم صبا برای بازی اخیر خود البته مصدوم نیز ندارد اما تنها مصدوم گسترشی ها محمد نصرتی است که در بازی اول این تیم آسیب دید و هنوز مشخص نیست که در بازی اخیر این تیم به میدان می رود یا خیر.

· بازیکنان مشترک

مرتضی اسدی و ایوب کلانتری دو بازیکن سابق صبایی ها بودند که این روزها با لباس گسترش فولاد تبریز در مسابقات حاضر می شوند. البته در تیم صبا بازیکنی توپ نمی زند که در سابقه حضور در تیم گسترش را داشته باشد.

البته نکته جالبی که در یارگیری صبایی ها به چشم می آید حضور 6 بازیکن سابقا پرسپولیسی و استقلالی در این تیم است، امیرحسین صادقی، رضا حقیقی، هاشم بیگ زاده، محمد قاضی، قاسم دهنوی و سامان آقازمانی بازیکنانی هستند که قبلا برای دو تیم بزرگ پایتخت توپ زده اند.

· بازیکنان برتر

هر دو تیم در بازی های خود در لیگ پانزدهم تاکنون توانسته اند یکبار دروازه حریفان را باز کنند، صبا در دقیقه یک بازی دوم تیمش در برابر نفت تهران و توسط جلال الدین علی محمدی به مهم دست یافت، وی تاکنون تنها گلزن صبا است.

از بین گسترشی ها نیز داریوش شجاعیان تنها بازیکنی است که پایش به گل بازشده است. وی در بازی دوم این تیم توانست تنها گل گسترشی ها را در دربی تبریز به ثمر برساند.

· وضعیت تیم و مربیان

صبا و گسترش فولاد دو وضعیت کاملا متفاوت روی نیمکت خود دارند، صبایی ها که با مسائل مدیریتی دست و پنجه نرم می کردند بالاخره علی دایی را بر مسند مربیگری این تیم نشاندند و البته مربی فصل این تیم یعنی مهدی تارتار به دستیاری وی رسید که وی نیز چند روز پیش استعفا داد و به طور کلی از نیمکت صبا دور شد.

اما گسترشی ها که فراز کمالوند را در نیم فصل لیگ چهاردهم بر روی نیمکت خود نشاندند و در لیگ برتر ماندگار شدند، برای لیگ پانزدهم این مربی را حفظ کردند و کمالوند در ادامه برنامه های خود، امسال قصد تک رقمی کردن جایگاه این تیم تبریزی را دارد.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: