نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۵۶۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰

تاثیر فشارهای عصبی بر روی کودکان

یک آسیب شناس گفت:یکی از تاثیرات فشارهای عصبی و تنش‌های روزانه بر روی کودکان می‌تواند ناخن جویدن در کودک شود.
جعفر بای آسیب شناس  اظهار کرد: بدترین و رایج‌ترین اختلال عصبی در کودکان ناخن جویدن آنان است و اگر به موقع این اختلال مورد درمان قرار نگیرد می‌تواند تاثیرات جبران ناپذیر را برای کودکان بر جای گذارد.

وی افزود: ناخن جویدن کودکان اغلب به دلیل تاثیرات هیجانی و استرس‌های ناشی از تنش‌های خانوادگی، برنامه‌های تلویزیونی است و همچنین می‌تواند روشی برای ابراز دلگیری‌ها و دلخوری‌ها یا جلب توجه باشد.

بای تصریح کرد: با وجود این ناخن جویدن در کودکان علت مشخصی ندارد اما معمولا استرس را مهمترین عامل ایجاد آن می‌دانند که استرس‌ها ‌می‌تواند به دلیل دعوای خانوادگی والدین و یا برنامه‌های نامناسب تلویزیونی که اغلب مملوء از صحنه‌های خشونت آمیز است باشد و این صحنه‌ها در ذهن کودک و دنیای کودکانه‌اش ذهنیتی منفی را تداعی می‌کند.

این آسیب شناس در پایان گفت: مشکلاتی که ناخن جویدن کودکان را با آن مواجه می‌کنند از بین رفتن اعتماد به نفس در میان همسالان خود به دلیل پنهان کردن انگشتانشان است که باعث خجالت این دسته از کودکان می‌شود.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: