نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۵۶۰۹۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۰

حمایت سناتور«براون» از توافق هسته ای با ایران

سناتور دمکرات شرود براون، با انتشار بیانیه ای از جمع بندی مذاکرات هسته ای و توافق با ایران حمایت کرد.
 تدبیر24:   «شرود براون» سناتور دموکرات از ایالت اوهایو عضو ارشد کمیته بانکداری، مسکن و امور شهری در سنای آمریکا با انتشار بیانیه ای، حمایت خود را از توافق بین المللی با ایران که هدف از آن جلوگیری از رسیدن این کشور به سلاح اتمی است، اعلام کرد.

وی در این بیانیه آورده است: بسیار اهمیت دارد که از رسیدن ایران به سلاح اتمی جلوگیری کنیم. این توافق، تنها گزینه قابل اعتماد در رسیدن به چنین هدفی است. من جزئیات آن را مطالعه کردم، اظهارات مطرح شده از همه طرفین را گوش کردم و با کارشناسان هسته ای مانند «ارنست مونیز» وزیر انرژی، دیگر مقامات دولت آمریکا و مقامات اطلاعاتی و نیز سفرای متحدانمان در پنج بعلاوه یک مشاوره کردم.

 در این بیانیه آمده است: این توافق براساس اعتماد به ایران نیست بلکه همکاری با متحدانمان روی محدودیت های بسیار کامل و قابل راستی آزمایی برای بستن مسیر های ایران برای رسیدن به سلاح اتمی بدون وارد شدن به جنگی دیگر در خاورمیانه است. می بایست با متحدانمان در خاورمیانه از جمله عمده ترین متحدمان در منطقه یعنی اسرائیل همکاری کنیم تا اطمینان حاصل شود به نگرانی های امنیتی به صورت کامل رسیدگی شده است. 

وی در این بیانیه گفت: در نهایت، ایران می بایست درک کند که در صورت نقض شروط مندرج در توافق، همه گزینه ها روی میز هستند.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: