واقعيت انتخابات تهران

واقعيت انتخابات تهران

عباس عبدی: دور دوم انتخابات مجلس در برخي شهرها به‌ويژه تهران نتايج عجيبي داشت.
روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

مریم باقی : در اسناد حقوقي خانواده از حقوق ويژه برخوردار است و حتي خود تشكيل خانواده به عنوان يك حق جهاني شمرده مي‌شود
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 20
کد خبر: ۵۶۱۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۰

جودو مال خودتان، خداحافظ تیم ملی!

دارنده مدال طلای جودوی آسیا با انتقاد شدید از وضعیت کنونی جودوی ایران و اینکه او دیگر حتی به این رشته فکر هم نمی‌کند، گفت: یک سال مانده به المپیک آنقدر درگیری میان مسئولان فدراسیون هست که دیگر وقتی نداشته باشند برای موفقیت جودو برنامه ریزی کنند.
 تدبیر24:  جواد محجوب، درباره علت غیبت در رقابت‌های انتخابی تیم ملی که در نهایت باعث حذف او از لیست جودوکاران اعزامی به رقابت‌های جهانی و اعزام رامین صفویه به این رقابت‌ها شد، اظهار کرد: دلیلی برای آمدن به رقابت انتخابی تیم ملی نداشتم! زندگی خرج دارد و من باید خرج 2 خانوار را بدهم به همین علت تصمیم گرفتم در همان رشته کشتی با چوخه فعالیت کنم چرا که هفته‌ای 3 میلیون تومان برای من درآمد دارد و ضمن اینکه احترام زیادی به من قائل می‌شوند.

جودوکار ورن 100- کیلوگرم تیم ملی افزود: چند روز دیگر مراسم عروسی‌ام در پیش است و هنوز نتوانسته‌ام وسایل مورد نیاز زندگی‌ام را به دلیل نداشتن پول تامین کنم. پس چرا باید به جودو بیایم که هیچ کس به فکر من نیست و درآمدی هم عایدم نمی‌شود؟ زندگی کردن خرج دارد و حتی اگر شده کارگری می کنم تا نیازهایم را برطرف کنم. من در گذشته برای کسب مدال ماشینم را فروختم تا خرج تمریناتم کنم به امید اینکه پس از کسب مدال تا حدی زندگیم تامین شود اما نه تنها هیچ اهمیتی به مدال من قائل نشدند بلکه وسیله امرار معاش زندگیم را نیز از دست دادم.

دارنده مدال طلای آسیا خاطرنشان کرد: چند روز پیش از طرف فدراسیون جودو با من تماس گرفتند که به مسابقات انتخابی تیم ملی بیا و مبارزه کن که من هم در جواب گفتم نمی‌آیم. این‌ها حتی نتوانستند برای من در طول این چند سال حریف تمرینی پیدا کنند آنوقت می‌گویند بیا و با یک جودوکار جوان مسابقه انتخابی بده. واقعا نمی‌دانم مسئولان جودو چه برنامه‌ای می خواهند سر ورزشکاران جودو درآورند که در فاصله 10 روز مانده به آغاز مسابقات جهانی تصمیم می‌گیرند مسابقه انتخابی بگذارند.

وی افزود: مگر مسابقات جهانی یک تورنمنت بی اهمیت است که این‌ها دست به چنین اقداماتی می‌زنند؟ اگر چنین کاری می خواستند انجام بدهند باید خیلی وقت پیش این کار را می کردند نه اینکه در این فاصله کم بخواهند تازه نفرات نهایی تیم ملی را آن هم برای حضور در مسابقات مهمی چون جهانی با برگزاری رقابت انتخابی معرفی کنند.

محجوب تصریح کرد: دیگر حتی به جودو فکر هم نمی‌کنم. خداحافظ تیم ملی. جودو هم باشد برای خودتان! متاسفانه در فدراسیون جودو آن قدر درگیری هست که دیگر وقتی برای آقایان نمی‌ماند که در فاصله یک سال مانده به المپیک برای جودو فکر و برنامه‌ای داشته باشند و برای موفقیت آن تلاش کنند. من عاشق جودو هستم اما تا الان کاری با من کرده‌اند که در سن 24 سالگی و در اوج آمادگی مجبورم کنند که دیگر حتی به این رشته فکرهم نکنم. من از جودوکاران مطرح دنیا که بر روی سکو هستند چیزی کم ندارم و می‌توانم آنها را شکست دهم اما با این شرایط دیگر علاقه‌ای به فعالیت در این رشته ندارم.

محجوب با اشاره به بدقولی‌های مکرر مسئولان به ملی‌پوشان جودو، گفت: در جریان اردوی مشترک در بلاروس مسئولان فدراسیون به من گفتند یک دست لباس جودو بخر ما پول آن را می‌دهیم. من هم یک دست لباس به قیمت 800 دلار خریدم اما آنها گفتند قیمت این لباس 200 دلار است و بیا 210 دلار به تو می‌دهیم. انگار که من گدا هستم و می‌خواهند به گدا کمک کنند. آنها نمی‌دانند که مردم شهرم چه احترامی برای من قائل هستند.

وی در پایان با آرزوی موفقیت برای رامین صفویه در مسابقات جهانی گفت: امیدوارم او بتواند دست پر از مسابقات جهانی به ایران بازگردد و دل مردم و اهالی جودو را شاد کند.

پیش از این رییس فدراسیون جودو در یک گفت‌وگوی رادیویی علت غیبت جواد محجوب در اردوی تیم ملی و هم‌چنین رقابت‌های انتخابی را، فراهم کردن مقدمات جشن ازدواجش و مرخصی این ملی‌پوش عنوان کرده بود، این درحالی است که به نظر می‌رسد دارنده مدال طلای جودوی آسیا در این گفت‌وگو، برای همیشه از تیم ملی جودو خداحافظی کرد.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: