نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 24
کد خبر: ۵۶۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۰

صادرات 150 هزار تن مرغ

مدیرکل بهبود تغذیه و جایگاه دام وزرات جهاد کشاورزی گفت: امسال 150 هزار تن مرغ و تخم‌مرغ به خارج از کشور صادر شد.
 تدبیر24صارمی، یکشنبه 25 مرداد ماه در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی و دهمین نمایشگاه صنعت مرغداری،دامپروری و شیلات همدان اظهارکرد: در بخش دام و طیور علاوه بر تامین امنیت غذایی و حجم عمده‌ای از محصولات غذایی جامعه زمینه صادرات این محصولات فراهم شده است.

وی تصریح کرد: همچنین 550 هزار تن انواع محصولات لبنی درسال‌جاری به خارج از کشور صادر شده است.

وی با اشاره به پتانسیل‌های بالای کشور در بخش دام و طیور عنوان کرد: پتانسیل‌های بالایی در بخش دام و طیور کشور وجود دارد که با تولید و توسعه مناسب این بخش می‌توان ضمن حفظ بالاترین سرانه، تامین کننده صادرات این محصولات هم باشیم.

صارمی با بیان اینکه سال گذشته 8 میلیون و 800 هزار تن شیر در کشور تولید شد، خاطرنشان کرد: در سال گذشته 2 میلیون تن شیر،920 هزار تن تخم‌مرغ،780 هزار تن گوشت قرمز و 78هزار تن عسل در کشور تولید شد.

مدیرکل بهبود تغذیه و جایگاه دام وزرات جهاد کشاورزی تاکید کرد: بیش از 70 درصد هزینه‌های تولید بر عهده واحدهای تولیدی دام و طیور است.

وی بیان کرد: اگر روش‌های صحیحی برای بهبود راندمان و تغذیه نداشته باشیم نمی‌توانیم بهبود تولید داشته باشیم.

وی یادآور شد: سال گذشته در تولید 12 میلیون تن انواع محصولات لبنی،71 میلیون تن خوراک در بخش دام و طیور مصرف شد که 34 هزار میلیارد تومان هزینه داشت.

صارمی با تاکید بر استفاده از نتایج طرح‌های تحقیقاتی در واحدهای تولیدی، اظهارکرد: طرحی در خصوص بهبود راندمان خوراک در دامداری‌های روستایی پیش‌بینی شده که به مراحل پایانی رسیده است و در برنامه ششم توسعه درنظرگرفته خواهد شد.

وی با اشاره به استفاده از علوفه جایگزین در تغذیه دام، عنوان کرد:با همکاری سازمان تحقیقات و معاونت زراعت و ترویج وزارت جهادکشاورزی طرح استفاده از علوفه جایگزین با نیاز آبی کم و راندمان بالا در دستور کار قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‌های وزرات جهاد کشاورزی و اقدامات خوب پشتیبانی امور دام ذخیره‌سازی مناسبی از نهادها به‌خوبی صورت گرفت؛ سال گذشته نهاده‌های وارداتی کمترین نوسان را داشتند که امسال نیز همین سیاست وجود دارد.

مدیرکل بهبود تغذیه و جایگاه دام وزرات جهاد کشاورزی اظهارکرد: درسال گذشته 571 کارخانه فرآوری و تولید خوراک دام سالم در کشور با ظرفیت 17 میلیون تن توانست 7 میلیون تن خوراک دام تولید کند که نسبت به سال ما قبل خود 20 درصد افزایش داشته است.

صارمی تصریح کرد: 43 هزار فاکتور آزمایشی برای کنترل کیفی نهاده‌ها به‌منظور آنالیز دقیق محصولات انجام گرفته است و در حال حاضر در حال تدوین دستورالعمل کنترل کیفی خوراک برای حفظ سلامت و ارتقاء کمی و کیفی تولیدات تدوین کنیم و در آینده نزدیک با ظرفیت‌های مناسب خوراک با کیفیت تولید کنیم تا از عرضه نهاده‌های خام جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در استان همدان 485 هزار تن انواع محصولات دامی با 4.5 درصد ظرفیت تولیدی کشور تولید می‌شود.

مدیرکل بهبود تغذیه و جایگاه دام وزرات جهاد کشاورزی در پایان یادآور شد: در سال گذشته بیش از90 کارخانه تولید مکمل‌های ویتامینی و معدنی 124 هزار تن تولید داشته که نسبت به سال 92، 7 درصد افزایش داشته است.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: