نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۵۶۲۵۹
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۰

مخالفت ونزوئلا با بیانیه علیه سوریه

ونزوئلا با بیانیه شورای امنیت علیه دولت سوریه مخالفت کرد.
 تدبیر24: «رافائل رامیرز» نماینده ونزوئلا در سازمان ملل متحد گفت: ما بندهای 8 و 10 این بیانیه را نمی پذیریم زیرا معتقدیم این بندها حق حاکمیت مستقل و حق تصمیم سرنوشت مردم سوریه برای گذار سیاسی، از جمله ایجاد دولت انتقالی را نقض می کند.
وی گفت: مشروعیت دولت از طریق قانون اساسی و حمایت مردم از آن از طریق رای گیری تعریف می شود.
رامیرز افزود: ونزوئلا معتقد است ایجاد دولت انتقالی با قدرت کامل اجرایی در سوریه با توجه به حق مردم برای تعیین سرنوشت خود، نقض منشور سازمان ملل متحد است.
وی گفت: اول از همه، نادیده گرفتن مشروعیت دولت بشار اسد نقض حاکمیت مستقل مردم سوریه است. اگر ما در مدیریت این بحران منافع ملی برخی از اعضا( برخی از کشورها) را در نظر داشته باشیم و اهمیت دولت سوریه برای حل این مناقشه را نادیده گیریم، اشتباهی بزرگی مرتکب شدیم.
رامیرز گفت: ما نگران هستیم زیرا برخی از اعضاء شورای امنیت درباره ارزیابی مشروعیت دولت، سیاست دوگانه را اتخاذ می کنند. در نتیجه ما، باید درباره مشروعیت دولت های دیگر که وضع مشابه سوریه دارند و از حمایت سیاسی شورای امنیت مواجه هستند، نیز بپرسیم.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: