نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 24
کد خبر: ۵۶۲۹۲
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۷

جادویی به نام ریلکسیشن در کاهش درد زایمان

استاد یکی از دانشگاه‌های انگلستان به بیان تکنیک‌های غیردارویی برای کاهش درد زایمان پرداخت و گفت: ریلکسیشن یک تکنیک جادویی در راستای تحقق زایمان بدون درد است.
 تدبیر24: مژده طبیب‌نیا در کارگاه آموزشی تکنیک‌های کاهش درد که با حضور کارشناسان مامایی دانشکده علوم پزشکی ساوه برگزار شد، اولین قدم برای کاهش درد در مادران باردار را فرهنگ‌سازی عنوان کرد و گفت: اولین قدم برای کاهش درد و یک زایمان خوب انجام فرهنگ‌سازی در مورد روش‌های کاهش درد و استفاده از تکنیک‌های روانشناسی است.

وی گفت: فکر و بدن متاثر از یکدیگر است و هر فکری می‌تواند بر افزایش یا کاهش درد در بدن اثر بگذارد. به عنوان مثال بنده به جای کلمه درد در مراجعه خانم باردار از کلمه موج استفاده می‌کنم؛ چراکه با گفتن کلمه درد ناخودآگاه احساس درد را به وی منتقل می‌کنیم.

وی انقباضات زایمان را به موج دریا تشبیه کرد که هر موجی مادر باردار را به ساحلی نزدیک می‌کند که کسی در آنجا منتظر اوست و گفت: با این طرز تلقی بسیاری از مادران با لبخند زایمان کرده‌اند.

این استاد دانشگاه در خصوص اهمیت ریلکسیشن گفت: این مهم باید در آموزش‌های مامایی از سال اول تحصیل در دانشگاه جزء واحدهای آموزشی گنجانده شود؛ چراکه ریلکسیشن جزو تکنیک‌هایی است که از مامایی جدا نیست.

به گفته وی زایمان مانند درست کردن یک شربت خوشمزه است که سه آیتم اصلی در آن کاربرد دارد؛ یکی از این آیتم‌ها هورمون استرس است، دیگری هورمون اندورفین که ضد دردهای طبیعی بدن و شادکننده است و می‌تواند 20 بار قوی‌تر از یک آمپول مرفین عمل کند و هورمون سوم اکسی‌توسین است که موجب انقباض رحم و به سمت بیرون فشار دادن بچه از رحم مادر می‌شود.

طبیب‌نیا اضافه کرد: اگر بتوانیم هورمون آدرنالین را به پایین‌ترین و هورمون اندورفین را به بالاترین حد ممکن برسانیم، هورمون اکسی توسین فعال شده و جادویی عمل می‌کند.

به گفته وی ریلکسیشن هورمون زایمان را فعال می‌کند و سبب می‌شود مادر زایمان با آرامش و با کاهش دردی داشته باشد. آرامش روانی خوب موجب می‌شود اتصال مادر و نوزاد بعد از زایمان به خوبی شکل گیرد.

وی افزود: این تکنیک یک ترفند روانی معجزه‌آسا و روشی جهت کاهش اضطراب بوده و شامل یک سری تعلیمات و حرکات است که در راحت شدن از وضعیت‌هایی که کشش‌های عصبی ایجاد می‌کنند، موثر است. این روش درمانی از طرف سازمان جهانی بهداشت برای ارتقای کیفی سلامت پیشنهاد شده است.

به گزارش ایسنا، مدیر اعتباربخشی بیمارستان‌های دانشکده علوم پزشکی ساوه نیز گفت: دوره آموزش تکنیک ریلکسیشن در قالب کارگاه دو روزه جهت کارشناسان مامایی توسط استاد دانشگاه ROBERT GORDON انگلستان بعنوان یکی از مهارت‌هایی که در زایمان مطلوب بسیار مفید است در دانشکده علوم پزشکی ساوه برگزار شد.

فرخنده کتابچی افزود: این کارگاه با هدف آموزش پرسنل مامایی بیمارستان‌های ساوه و زرندیه در خصوص تکنیک ریلکسیشن جهت کاهش دردهای دوران بارداری برگزار شد.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: