نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 23
کد خبر: ۵۶۴۰۵
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰

فروش لباس ایرانی با مارک خارجی

دبیر انجمن صنایع همگن نساجی استان اصفهان گفت: پارچه های ایرانی در بازار کشورمان با مارک ترک و خارجی به فروش می رسد.
 تدبیر24مظفر چلمقانی ادامه داد: پیش از این پارچه تولید ایران به ترکیه می رفت، دوخته می شد و به کشور باز می گشت اما امروز پارچه در کشور خودمان تولید و دوخته می شود اما با مارک کشور ترکیه به فروش می رسد.

وی با تاکید بر اینکه صنایع نساجی از صنایع مهم کشور است، رفع مشکلاتی از این دست، فرهنگسازی برای استفاده از تولید داخل، نظارت بر برندهای تقلبی، جلوگیری از ورود کالای خارجی و به روز کردن ماشین آلات واحدها را از مهمترین اقداماتی دانست که برای رونق این صنعت باید صورت بگیرد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر فرش ماشینی، انواع پارچه های پرده ای و رومبلی، پارچه های جین و بعضی تولیدات فاستونی قابلیت صادرات دارند.

چلمقانی تصریح کرد: علاوه بر واردات متعدد به صورت قاچاق و با وجود تولید مشابه داخلی، به تازگی 20 میلیون تن پارچه کفن از هند وارد شده است و در حال حاضر می توان واردات بی رویه را بزرگترین مشکل صنعت نساجی دانست که حیات آن را تهدید می کند.

وی خاطرنشان کرد: صنعت نساجی نسبت به بسیاری از صنایع، هزینه سرمایه گذاری کمتری نیاز دارد و می تواند اشتغالزایی فراوانی داشته باشد.   
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: