نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۵۶۴۱۸
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲

جزئیاتی از بازگشایی سفارت‌خانه‌های ایران و انگلیس

وزیر خارجه انگلیس که برای شرکت در بازگشایی سفارت این کشور در تهران روز یک شنبه به تهران سفر می‌کند روز دوشنبه با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار می‌کند.
 تدبیر24:هم‌زمان با بازگشایی سفارت انگلیس در تهران که فردا (یک‌شنبه) با حضور وزیر خارجه این کشور اروپایی انجام می‌شود، سفارت جمهوری اسلامی ایران در انگلیس نیز فعالیت خود را از سر خواهد گرفت.

در این مراسم که در لندن برگزار خواهد شد علاوه بر تعدادی از مقامات وزارت خارجه انگلیس، از طرف جمهوری اسلامی ایران نیز محمد حسن حبیب‌ الله زاده کاردار غیر مقیم ایران در انگلیس و همچنین مهدی دانش یزدی معاون اداری و مالی وزارت خارجه حضور خواهند داشت.

حدود 4 سال پیش در پی حضور تعدادی از دانشجویان در سفارت انگلیس سفارت‌خانه‌های دو کشور در تهران و لندن تعطیل شدند و اکنون یک ماه بعد از توافق وین و با مذاکراتی که پیش از این صورت گرفته سفارت‌خانه‌های دو کشور کار خود را مجددا آغاز خواهند کرد.

همچنین بعد از 12 سال اولین وزیر خارجه انگلیس به تهران سفر خواهد کرد و او غیر از حضور در مراسم بازگشایی سفارت انگلیس در تهران با تعدادی از مقامات کشورمان از جمله همتای ایرانی خود دیدار خواهد کرد.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: