نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 24
کد خبر: ۵۸۲۲۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳

خبر خوش برای بیمه خبرنگاران

تدبیر24 :عباس زارع ضمن اشاره به وجود لیست بیمه به عنوان شرط پرداخت یارانه مطبوعات، عنوان کرده است که بیمه خبرنگاران با عناوین مرتبط، از حمایت دو برابری برخوردار می شود.
زارع گفت: اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، وزارت ارشاد از کلیه صاحبان امتیاز رسانه ها خواست فهرست بیمه تیرماه کارکنان خود را حداکثر تا پایان آذرماه به اداره حمایت ارسال کنند.
وی افزود: صاحبان امتیاز رسانه ها تصویر فیش واریزی به حساب سازمان تامین اجتماعی و جدول اسامی در قالب فایل ورد (برروی لوح فشرده) به تفکیک شماره بیمه نامه و عنوان شغلی در فهرست بیمه را تا مهلت مقرر به اداره حمایت ارسال کنند.
عباس زارع تصریح کرد : بنابر اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، این درخواست به دو منظور صورت می گیرد: 
١. برای پرداخت یارانه بیمه (بر اساس ضوابط مندرج در بسته حمایتی ٩٤ (٢. به عنوان شرط پرداخت یارانه (بر اساس بند ٤ اطلاعیه مورخ ٢٥ مهرماه این اداره کل)
معاون فرهنگی و مطبوعاتی ارشاد مازندران در ادامه گفت: از ابتدای سال بعد و در راستای حمایت از حقوق روزنامه نگاران و تشویق مدیران رسانه ها به بیمه کردن روزنامه نگاران با عناوین شغلی واقعی آنان، در پرداخت یارانه بیمه به رسانه ها علاوه بر ضوابط مندرج در بسته حمایتی ٩٤ یارانه بیمه کارکنان (عودت مبلغ واریزی رسانه به حساب سازمان تامین اجتماعی توسط اداره کل مطبوعات داخلی) بر اساس قاعده زیر خواهد بود:
١. برای همکاران تحریریه ای که با عناوین مرتبط ) خبرنگار، روزنامه نگار، سردبیر، دبیر گروه، عکاس، مترجم و سایر عناوین مشابه): ٢ برابر مبلغ واریزی به حساب تامین اجتماعی . ٢. برای سایر عناوین: نصف مبلغ واریزی
در بند ٤ اطلاعیه ٢٥ مهرماه اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی ذکر شده بود:
با هدف حمایت از خبرنگاران و سایر همکاران مطبوعاتی، منبعد چنانچه گروه های زیر فاقد فهرست بیمه کارکنان باشند، یارانه نمی گیرند: 
١- روزنامه ها، هفته نامه ها و دو هفته نامه های سراسری ٢- روزنامه ها و هفته نامه های منطقه ای و استانی ٣- روزنامه های محلی 
ضمناً با هدف حمایت از بنگاه های مطبوعاتی،‌ چنانچه یکی از نشریات یک مجموعه (صاحب امتیاز واحد) دارای فهرست بیمه ای باشد سایر نشریات آن مجموعه از الزام فوق معاف هستند.
زارع در پایان گفت: بر اساس بسته حمایتی سال ٩٤ معاونت مطبوعاتی، یارانه بیمه رسانه ها و حداقل نفرات بیمه شده به این شرح محاسبه و پرداخت می شود: 
دوره انتشار سراسری منطقه ای، استانی، محلّی
روزنامه یا خبرگزاری ٢٠ ١٢
هفته نامه یا پایگاه خبری ٨ ٦
دوهفته نامه به بالا ٦ ٥
الف- برای رسانه های خصوصی،‌ تمام مبلغ پرداختی آنان به سازمان تامین اجتماعی و برای رسانه های غیر خصوصی ٣٠ درصد از مبلغ پرداختی آنان عودت می شود، ضمنا فهرست بیمه باید به نام رسانه یا صاحب امتیاز باشد.
ب- سقف حمایت معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، برای ٣ دسته فوق به ترتیب ٦٠٠، ٣٠٠ و ٢٠٠ میلیون ریال برای هر فصل خواهد بود. این سقف برای مؤسسات مطبوعاتی تا ٥٠ درصد قابل افزایش است، مشروط بر آن که برای سایر نشریات خود کد کارگاهی مستقل نداشته باشند.
ج- به منظور تشویق روزنامه ها و خبرگزاری ها به بیمه همکاران دفاتر استانی خود، برای پنج روزنامه و خبرگزاری اول کشور (مطابق طرح های رتبه بندی روزنامه ها و خبرگزاری ها) جمعاً تا سقف ٨٠ نفر و برای سایر روزنامه ها و خبرگزاری‌ها تا ٤٠ نفر، یارانه برای بیمه همکاران دفاتر استانی علاوه بر سقف حمایتی مندرج در جدول و به صورت جداگانه تعلق می گیرد. 
د- با هدف شفافیت، فهرست ارسالی هر رسانه در سایت معاونت مطبوعاتی منتشر می‌شود. در صورت اعتراض هر یک از خبرنگاران تمام وقت هر رسانه که با وجود گذشت ٦ ماه از همکاری خود هنوز بیمه نشده اند، ‌آن رسانه از فهرست یارانه بیمه حذف می شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: