نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 23
کد خبر: ۵۸۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۷

فیلم چگونگی دستگیری ریگی

تدبیر24 :محمدحسین نیرومند مدیرعامل جدید انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در نخستین نشست رسانه‌ای خود که با حضور روح‌الله سهرابی قائم مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس صبح امروز پانزدهم آذرماه در محل بنیاد روایت برگزار شد درباره آثار در دست تولید این انجمن، گفت: انجمن انقلاب و سینمای دفاع مقدس سال ۱۳۷۲ فعالیت خود را آغاز کرد و هدف از تأسیس این انجمن، کمک و ارائه تسهیلات لازم به سینمای انقلاب و دفاع مقدس بوده است و من به عنوان مدیرعامل جدید این انجمن از آقایان ناصر شفق، حبیب‌الله کاسه‌ساز، حسن برزیده و محمدرضا شرف‌الدین به عنوان مدیران پیشین این انجمن تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: اتفاقی که طی چهار سال گذشته در انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس افتاده این است که این انجمن از شکل حمایتی صرف خارج شده و با کمک محمد جباری مدیرعامل بنیاد روایت فتح به عرصه تولید وارد شده و سعی کرده با تولید فیلم‌هایی چون «قلاده‌های طلا»، «پنجاه قدم آخر»، «دلتنگی‌های عاشقانه» و ... استقلال حرفه‌ای خود در عرصه تولید را تقویت کند.

مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس متذکر شد: زمانی که از وزارت ارشاد بیرون آمدم پیشنهادهای مختلفی برای فعالیت در عرصه فرهنگ داشتم که یکی از پیشنهادها مدیرعاملی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بود و به دلیل علاقه‌مندی‌ام به این حوزه این مسئولیت را پذیرفتم و مهمترین کاری که در مدت چهار ماهه حضورم در انجمن انجام داده‌ام تمرکز مجموع فعالیت‌ها در حوزه تولید فیلم است. مهمترین مشکل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در حوزه تولید این بود که مراکز تصمیم‌گیری در این انجمن زیاد شده و من باید پراکندگی در فعالیت‌های انجمن را در جایی متمرکز مشخص می‌کردم بنابراین بخش عمده‌ای از این تمرکز را بر تولید گذاشتم و اکنون انجمن سینمای انقلاب‌ و دفاع مقدس به سازمانی تخصصی جهت تولید فیلم در سازمان بسیج تبدیل شده است.

آغاز سال سینمایی با جشنواره فیلم مقاومت

نیرومند یادآور شد: بنابر فعالیت‌های این مجموعه، سال سینمایی خود را با جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت تنظیم کردیم که هدف اصلی تولیدات انجمن منوط به رونمایی در جشنواره مقاومت خواهد بود و آثاری متناسب با برنامه‌هایی که در شورای عالی انجمن مصوب شده است در این جشنواره عرضه خواهد شد.

وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اساسی در حوزه تولید فیلمنامه است گفت: همانطور که می‌دانید یکی از مشکلات مهم در حوزه تولید، نداشتن فیلمنامه خوب است به همین دلیل طی بررسی‌های دقیق و منسجمی که انجام داده‌ایم با تولید ۳۰ فیلمنامه خوب موافقت شده و آنها را در دستور کار خود قرار داده‌ایم؛ البته طبیعی است که همه این ۳۰ عنوان فیلمنامه تا جشنواره فیلم مقاومت به مرحله تولید نخواهد رسید و هر یک از فیلمنامه‌ها را بر اساس نیازها و سیاستگذاری‌های انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس به مرحله تولید خواهیم رساند.

مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با اشاره به تولیدات مصوب شده در این انجمن، گفت: در حوزه تولید دو کار اساسی در دستور کار داریم؛ یکی از فیلمنامه‌های مهم و البته ملی درباره دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی است. به اعتقاد من ساخت فیلم با موضوع گروهک‌های تروریستی از مهمترین فعالیت‌های استراتژیک نهادها و مراکز مختلف سینمایی است بنابراین تولید فیلم با این موضوع را برای سال آینده خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از فیلمنامه‌هایی که ساخت آن قطعی شده درباره کودتای آمریکا در سال ۵۷ و ۵۹ است. این فیلمنامه مربوط به فردی به نام ژنرال هایزر آمریکایی است که دی ماه سال ۵۷ به ایران می‌آید و زمینه‌های کودتا و ابقای شاپور بختیار را فراهم می‌کند. حضور یک ماهه این ژنرال آمریکایی دستمایه ساخت این فیلم سینمایی شده است.

ساخت ۲۰ مستند

نیرومند در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به تولید ۲۰ مستند داستانی گفت: یکی دیگر از برنامه‌های جدی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، تولید ۲۰ مستند داستانی از مصوبه‌های شورای تولید این انجمن است که در این میان در نظر داریم جریان تولید مستندهای سیاسی را جدی بگیریم. درواقع وظیفه خود می‌دانیم که واقعیت‌های دوران انقلاب و سینمای دفاع مقدس را که تحریف و یا مورد غفلت قرار گرفته‌اند در این مستندها بازنمایی کنیم از این رو هفت مستند سیاسی را برای سال آینده قطعی کرده‌ایم.

این مدیر سینمایی با اشاره به موضوع مستندهای سیاسی گفت: بحث جریان نفوذ در انقلاب اسلامی از مهمترین مباحث مطرح در مستندهای در دست تولید است که یکی از این مستندها به نفوذ سازمان منافقین در بیت آقای منتظری اختصاص دارد.

نیرومند درباره سریال‌های در دست ساخت گفت: علاوه بر تولید فیلم سینمایی و فیلم‌های کوتاه و مستند، تولید سریال‌هایی را در نظر داریم که یکی از طرح‌های تصویب شده درباره بسیج است که نیمه دوم سال آینده با همکاری صدا و سیما آن را تولید خواهیم کرد. همچنین پیش از این نشریه‌ای با عنوان «ققنوس» درمی‌آوردیم که بنا به دلایلی منتشر نمی‌شود اما در نظر داریم مباحث نظری مربوط به سینمای انقلاب و انجمن دفاع مقدس را دوباره در این نشریه منتشر کنیم بنابراین اولین شماره از این نشریه همزمان با برگزاری جشنواره فیلم فجر ارائه خواهد شد که یکی از مباحث نظری و جدی در این نشریه بحث دین و سینما است.

وی افزود: برای جشنواره فیلم فجر فیلم «ماه‌گرفتگی» را در دست تولید داریم. همچنین سریال «آرام بگیر» به کارگردانی روح‌الله سهرابی و «کایدون» به کارگردانی مسعود آب‌پرور در دست ساخت است.

منبع : برنا

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: