نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 24
کد خبر: ۵۸۲۶۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۶

آخرین خبر از پزشکان متخلف!

تدبیر24 :دکتر محمد آقاجانی ضمن بیان این مطلب گفت: پیرو اعزام دو تیم ارشد نظارت از وزارت بهداشت به استان اصفهان برای بررسی موضوع اختلال در روند درمان کودک 5 ساله، به اتفاق مدیر کل نظارت بر درمان وزارتخانه به اصفهان رفتیم تا نتایج کارشناسی‌ها و ارزیابی‌های دو تیم اعزامی را مورد بررسی دقیق‌تر قرار دهیم. در نشستی که با مسئولین ارشد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان داشتیم ابعاد مختلف موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

معاون درمان با تاکید بر اینکه این اتفاق ناگوار باید حتما مورد بررسی دقیق قرار می‌گرفت، گفت: پزشک و پرستار مذکور برای بررسی پرونده به دادگاه نظام پزشکی شهرستان معرفی شدند، ولی موقتا خدمت این دو، تا بررسی پرونده در دادگاه نظام پزشکی به حالت تعلیق درآمد. به لحاظ اداری نیز پرونده در هیات تخلفات اداری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در دست بررسی است و متخلفین احتمالی هم به تخلفات اداری دانشگاه معرفی شدند.

معاون درمان گفت: به منظور بررسی این حادثه، هر دو دادگاه تخلفات اداری دانشگاه و دادگاه نظام پزشکی، روز گذشته تشکیل جلسه دادند و رسیدگی اولیه به این موضوع را آغاز کردند. با توجه به تخلفی که در بیمارستان اتفاق افتاده بود و جمع بندی کارشناسی‌های انجام شده، شب گذشته در جلسه‌ای با مسئولین ارشد دانشگاه مقرر شد که مسئولین بیمارستان خمینی شهر اصفهان از سمت خود برکنار شوند و ضمنا به مسئولین حراست، بازرسی و برخی از مسئولین دیگر دانشگاه تذکرات جدی داده شد.

معاون درمان وزیر بهداشت در ادامه در مورد وضعیت کودک نیز گفت: کودک مورد معاینات دقیق قرار گرفته و خوشبختانه جراحت مختصر بوده و وی در سلامت کامل است. تیم جراحی پلاستیک نیز کودک را مورد معاینه قرار داده است و مشکلی در درمان وی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: فعلا نیاز به اقدام درمانی خاصی برای کودک وجود ندارد و از خانواده این کودک نیز دلجویی شده است.

معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه که این اتفاق کاملا غیرعادی و غیرمعمول است گفت: انگیزه این کار هم زیر سوال است، چرا که نه بیمارستان به دلیل اجرای طرح تحول سلامت با دریافتی 3 یا 6 درصد هزینه درمان از مردم و نه پزشک برای دریافت دستمزد مشکلی داشته است. بنابراین این موضوع باید مورد بررسی بیشتر قرار گیرد و حتی به لحاظ روانپزشکی هم باید افرادی که در این موضوع دخیل بوده‌اند مورد بررسی قرار گیرند، چون این اتفاق کاملا غیراخلاقی، غیرمنطقی و غیرعادی است.

معاون درمان خاطرنشان کرد: همه تدابیر لازم برای این حادثه اتخاذ شده و بررسی‌های لازم توسط کارشناسان انجام شده و ادامه بررسی‌ها توسط مراجع قضایی انجام خواهد شد. سلامت مردم و حقوق بیماران خط قرمز وزارت بهداشت است و اگر تخلفی اتفاق افتد هیچ مسئول، پزشک و پرستاری حاشیه امنی در وزارت بهداشت نخواهد داشت و به موقع واکنش لازم نشان داده خواهد شد.

بنابر اعلام وب‌دا، معاون درمان در پایان تاکید کرد: البته این اتفاق غیرعادی و غیر معمول نباید تلاش‌های بسیار ارزشمند و فداکاری‌های پزشکان و پرستاران را در بیمارستان‌ها، خصوصا در بخش‌های اورژانس تحت تاثیر قرار دهد و همه مردم به جانفشانی‌ها و فداکاری‌های پزشکان و پرستاران خصوصا در بخش‌های اورژانس واقف هستند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: