واقعيت انتخابات تهران

واقعيت انتخابات تهران

عباس عبدی: دور دوم انتخابات مجلس در برخي شهرها به‌ويژه تهران نتايج عجيبي داشت.
روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

مریم باقی : در اسناد حقوقي خانواده از حقوق ويژه برخوردار است و حتي خود تشكيل خانواده به عنوان يك حق جهاني شمرده مي‌شود
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 20
کد خبر: ۵۸۳۵۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۰
محسن قمی پس از ثبت نام در انتخابات خبرگان:

مجلس خبرگان برای تقویت اصل رهبری است

تدبیر24 :معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: هرچه تعداد نامزدهای انتخابات بیشتر باشد بر شور انتخابات افزوده می‌شود و مردم هم می‌توانند انتخاب کنند البته باید تفاوت انتخابات خبرگان را با مجلس و ریاست جمهوری لحاظ کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام محسن قمی پس از ثبت نام در انتخابات مجلس خبرگان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجلس خبرگان از ورود به جناح بندی‌های سیاسی اجتناب داشته و خواهد داشت. مجلس خبرگان محل تجمع خبرگان مورد اعتماد ملت و محل اتحاد است.

وی افزود: امام فرمودند هر کس حداقل شرایط را می‌تواند داشته باشد مکلف به حضور در این عرصه است. مشروعیت نظام بر عهده مجلس خبرگان رهبری است و به واسطه همین مجلس است که مردم به نظام اعتماد می کنند.

قمی با بیان اینکه مجلس خبرگان برای تقویت اصل رهبری بوده و خبرگان پشتوانه آزادی کشورند، گفت: اعضای خبرگان باید بصیرت داشته و تصمیم پذیر نباشند. آنچه در متن قانون اساسی آمده رصد شرایط رهبری است و این رصد هم به دور از جنجال با همراهی امام و رهبری انجام شده است.

معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: شورای رهبری در نسخه اول قانون اساسی بود ولی در پیش نویس به دلیل برخی ملاحظات برداشته و تبدیل به رهبر شد نه شورای رهبری. وجود آیت‌الله خامنه‌ای بعد از امام ثابت کرده که این شیوه بهتر است.

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: