بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 June 16
کد خبر: ۷۸۲۱۰
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴
صادق زیباکلام:

استقبال از جشن پیروزی جنگ روانی است

فعالان ستاد رئیسی می خواهند نشان دهند که دیگر کار تمام شده است و تحریمی ها هم اینگونه نتیجه بگیرند که رییسی را رییس جمهور کرده اند پس حضور ما فایده ای ندارد.

تدبیر24»صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با اشاره به تحرکات طرفداران ابراهیم رییسی که پیش از برگزاری انتخابات اقدام به چاپ بنر پیروزی و حتی انتخاب سالن برگزاری جشن کرده اند، گفت: بخش زیادی از این اقدامات جنگ روانی است که از سوی حامیان این کاندیدای اصولگرایان تدارک دیده شده است.

وی در گفت و گو با سحر - پایگاه اطلاع رسانی ستادانتخاباتی دکتر حسن روحانی - هدف از این اقدامات را جلوگیری از ورود آرای خاموش و خاکستری یعنی همان تحریمی ها به انتخابات دانست و گفت:حامیان رییسی خیلی تمایل دارند که تنها همان 25 میلیون نفری که حامیان اصلاح طلبان و اصولگرایان در کشور را تشکیل می دهند به پای صندوق های رای بیایند. آنها نیک می دانند که اگر کسانی که نمی خواهند رای دهند با تشویق وارد صحنه بشوند، انتخابات به نفع روحانی رقم خواهد خورد.

زیباکلام تاکید کرد: حامیان رییسی برای ناامید کردن آن 25 میلیون نفری که همواره در انتخابات قصد رای دادن ندارند و با ورود یکباره خود نتیجه دیگری را رقم می زنند، می خواهند نشان دهند که دیگر کار تمام شده است و تحریمی ها هم اینگونه نتیجه بگیرند که رییسی را رییس جمهور کرده اند پس حضور ما فایده ای ندارد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه مردم و بخصوص تحریمی ها فریب این جنگ روانی را نخواهند خورد، اظهار کرد: مردم ما بخوبی اطلاع دارند که این افراد با امکاناتی که از نهادهای خاصی در اختیار دارند دست به کارهای خلافی خواهند زد تا آنها را دلسرد کنند.

او در ادامه تاکید کرد: اگر تنها 30 درصد از تحریمی ها وارد صحنه شوند، رای روحانی بالای 20 میلیون خواهد شد. زیرا بسیاری از 25 میلیون نفری که همواره اعلام می کنند در انتخابات شرکت نخواهند کرد از قشر تحصیلکرده جامعه هستند که به فضای مجازی هم دسترسی دارند و از این وقایع و اهدافی که دنبال می شود بخوبی آگاهند. پس نمی توانند با این کار جلوی تحریمی ها را بگیرند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در مقایسه این انتخابات با سال 88 که از سوی برخی افراد مطرح می شود، اظهار کرد: طرفداران رییسی می خواهند فضا را ترسناک و امنیتی کنند و همان کارهایی که پس از انتخابات 22 خرداد 88 را انجام دهند اما، این اقدامات چیزی جز هراس افکنی نیست و نباید تسلیم آنها شد.

رسانه ملی تریبون ستادهای رئیسی شده است

زیباکلام با انتقاد از  صدا و سیما  بخاطر اختصاص دادن وقت بیشتر به کاندیداهای رقیب حسن روحانی اگفت : علاوه  بر این موضوع در دو روز اخیر  صدا و سیما  به تریبون ستادهای آقای رئیسی بدل شده  و اخبار مربوط به گردهمایی او  و انصراف محمد باقر قالیباف به یود او را مدام در برنامه هایش به صورت زیر نویس تبلیغ می کند متاسفانه رسانه ملی  به قانون  بی توجه است .

زیباکلام در پایان تاکید کرد که با مشارکت حداکثری در این انتخابات می توانیم دوم خردادی دیگر را بسازیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: