نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

تقی آزاد ارمکی - انتخاباتی که در پیش داشتیم در سایه یک مجموعه از محدودیت‌ها بود. محدودیت اول این بود که قرار نیست دوره آقای رییسی نقد شود و از یک طرف باید آن را دوره طلایی قلمداد کنید.
چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

محمد حیدری» نگاهی گذرا به رسانه‌های اصول‌گرا، عمق ناکارآمدی و معیوب بودن این گفتمان را نشان می‌دهد. در واقع اصلا نمی‌توان آنها را «رسانه» خواند، آنها نه رسانه! بلکه تعدادی بنگاه خبرسازی و تبلیغاتی هستند
يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 14
کد خبر: ۷۸۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳

دولت یازدهم ایران‌هراسی را به ایران‌دوستی تبدیل کرد

عضو شورای شهر تهران مهمترین شاخص دولت یازدهم را کاهش فضای امنیتی نسب به ایران دانست و گفت: دولت توانست شرایطی فراهم کند که گردشگران اعتماد کرده به ایران بیایند. در واقع تدبیر سیاست خارجی دولت یازدهم اتفاقی بود که ایران‌هراسی را به ایران دوستی تبدیل کرد.
تدبیر24»احمد مسجد جامعی در تشریح اهمیت سیاست خارجی بر رشد گردشگری کشور عنوان کرد: مسلما ایجاد شرایط سیاسی مناسب اهمیت بالایی در رشد گردشگری خواهد داشت که قبل از دولت یازدهم نادیده گرفته شد، اما با تدبیر در سیاست خارجی این دولت اتفاقات بسیار مثبتی رخ داد که رونق اقتصادی را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به تاریخچه صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، گفت: پیشنهاد تشکیل صندوق احیاء و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی به دولت اصلاحات برمی‌گردد که در برنامه چهارم توسعه مطرح شد، اما در سال‌های بعد از دولت اصلاحات توجه لازم به آن نشد و مغفول باقی ماند، اما با روی کار آمدن دولت یازدهم باردیگر احیاء شد و توصیه می‌شود که با سرمایه بیشتری کارش را ادامه دهد.

او در ادامه احیاء و مرمت اماکن تاریخی را از شاخص‌های مهم توسعه گردشگری ایران دانست و افزود: از ویژگی‌های این صندوق فعال‌سازی بخش خصوصی است و باعث خواهد شد که کار از شکل دولتی به ملی تبدیل شود.

وی اضافه کرد: ظرفیت فرهنگی و طبیعی ایران به گونه‌ای است که گردشگران داخلی و خارجی ترجیح می‌دهند اوقات خود را به جای سپری کردن در هتل، در اماکن تاریخی و طبیعی صرف کنند و ایران در بسیاری از مناطق مهد اینگونه جاذبه توریستی است که نباید از آن غافل شد و بهتر است دولت آن را به مردم واگذار کند تا آبادی کشور را شاهد باشیم.

وی که در طول چند سال گذشته با اجرا کردن طرح تهرانگردی وضعیت بناهای تاریخی را در تهران بررسی و مطرح کرده است افزود: تعداد واحدهای واگذار شده به بخش خصوصی توسط صندوق احیاء و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی در دولت احمدی نژاد ۱۰ بنا بوده که در دولت یازدهم به ۶۴ بنا افزایش یافته است و انتظار می رود در ادامه دولت آقای دکتر روحانی این روند ادامه پیدا کند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: