بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 June 20
کد خبر: ۷۸۲۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
سازمان ملل:

اسرائیل معیارهای بین‌المللی بازداشت را رعایت کند

مخبر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی اسرائیل را به پایبندی به قوانین و استانداردهای بین‌المللی شرایط بازداشت فراخواند.
تدبیر24»مایکل لینک، مخبر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در اراضی اشغالی گفت: بیش از ۱۰۰۰ اسیر فلسطینی به مدت یک ماه است در اعتراض به شرایط بد زندان‌های اسرائیلی دست به اعتصاب غذا زده‌اند. حدود ۶۰۰۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های اسرائیل به سر می‌برند که این موضوع مغایر با قوانین بین‌المللی حقوق بشر است.

وی در ادامه نسبت به وضعیت اسیران فلسطینی که در زندان‌های انفرادی به سر می‌برند و اجازه وکیل گرفتن ندارند و از بسیاری از حقوق خود به دلیل مشارکت‌شان در اعتصاب غذا محروم شده‌اند، اعتراض کرد.

این مسئول سازمان ملل بر ضرورت ارائه خدمات "بهداشتی بهتر" به اسیران فلسطینی در بند زندان‌های اسرائیلی و خاتمه دادن به بازداشت‌های اداری، مستبدانه و صدور مجوز دیدار اسیران با خانواده‌هایشان تاکید کرد.

وی اخبار رسیده به دست سازمان ملل درباره اسیران فلسطینی در بند زندان‌های اسرائیلی را نگران کننده خواند.

از ۱۷ آوریل گذشته حدود ۱۵۰۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های اسرائیلی به رهبری مروان برغوثی، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح دست به اعتصاب غذا زده‌اند. وی از سال ۲۰۰۲ میلادی در زندان به سر می‌برد و پنج بار به حبس ابد محکوم شده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: