نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

تقی آزاد ارمکی - انتخاباتی که در پیش داشتیم در سایه یک مجموعه از محدودیت‌ها بود. محدودیت اول این بود که قرار نیست دوره آقای رییسی نقد شود و از یک طرف باید آن را دوره طلایی قلمداد کنید.
چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

محمد حیدری» نگاهی گذرا به رسانه‌های اصول‌گرا، عمق ناکارآمدی و معیوب بودن این گفتمان را نشان می‌دهد. در واقع اصلا نمی‌توان آنها را «رسانه» خواند، آنها نه رسانه! بلکه تعدادی بنگاه خبرسازی و تبلیغاتی هستند
يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 14
کد خبر: ۷۸۲۶۶
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
جهانگیری:

ایران دیگر تاب تحمل هزینه ها را ندارد

معاون اول رئیس جمهوری گفت: کشور ایران در یک دوره طولانی به دلیل نابخردی ها دچار آسیب های جدی و در داخل و خارج از کشور هزینه های زیادی را متحمل شد.
تدبیر24»اسحاق جهانگیری سه شنبه شب در همایش حامیان دولت تدبیر و امید در استان بوشهر افزود: در خارج از کشور در سایه بی تدبیری ها جو ایران هراسی در دنیا حاکم شده بود و مردم ایران در همه نقاط دنیا به دلیل ایرانی بودن زیر فشار قرار می گرفتند.
وی ادامه داد: در داخل کشور نیز هزینه های زیادی متحمل شدیم و با ضربه خوردن اقتصاد منابع نفتی کشور نیز برباد رفت.
معاون اول رئیس جمهوری اظهارداشت: در سیاست داخلی نیز نیروهای انقلابی رودرروی هم قرار گرفته و شخصیت هایی مانند آیت الله هاشمی رفسنجانی زیر فشار قرار گرفتند.
جهانگیری گفت: در سال 92 بود که مردم با انتخاب خود اراده خود را بر کشور حاکم کردند و انقلاب اسلامی ایران را در مسیر خودش قرار دادند.
وی افزود:دراین دوره بود که مسئولان از طریق مذاکره با قدرت های بزرگ جهان حق مسلم ملت برای استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای را در سازمان های بین المللی مختلفی تثبیت کردند.
جهانگیری ادامه داد: در دولت سابق شرایط به گونه ای بود که کشتی های ایرانی برای تردد در آب های بین المللی باید پرچم ایران را پایین می آوردند و با پرچم یک کشور دسته چندمی در سطح دنیا تردد می کردند.
معاون اول رئیس جمهوری افزود: هنوز فراموش نکرده ایم نوسان قیمت کالا و ارز چه وضعیتی بر اقتصاد کشور حاکم کرده و حتی برخی داروها نیز در سطح کشور نایاب شده بود.
جهانگیری با اشاره به معضل بیکاری در کشور گفت: درد خانواده های دارای فرزند بیکار و آنهایی که در دولت قبل سفره آنها کوچک و معیشت آنها با مشکل مواجه شده را با تمام وجود لمس می کنیم و اهتمام جدی به رفع این معضل ها داریم.
وی با اشاره به اینکه دکتر روحانی فردی با تجربه در انجام کارهای بزرگ است گفت: برخی فکر می کنند با رئیس جمهوری شدن تنها یک پست را تصاحب می کنند و فارغ از این هستند که باید سرنوشت آینده کشور نیز توسط آنها رقم خورده شود.
جهانگیری گفت: خاورمیانه منطقه آتش است و در کشورهای اطراف همه جنگ و خونریزی را فرا گرفته و در این بین باید شخصی رئیس جمهوری باشد که سایه چنین پدیده های شومی را از سر کشور دور کند.
وی افزود: در این زمینه به رئیس جمهوری مانند حجت الاسلام روحانی نیاز داریم که به شایستگی لقب شیخ دیپلمات را به یدک می کشد.
جهانگیری عنوان کرد: دولت در حوزه اقتصاد نیز کشور را بخوبی در مسیر خود قرار داده و مشکلات یکی پس از دیگری از پیش رو بر می دارد.
وی گفت: برای حرکت اقتصاد و بخش خصوصی باید روی جذب سرمایه گذاری های خارجی تمرکز ویژه ای باشد که در این حوزه نیز تاکنون شاهد اقدام های خوبی هستیم.
جهانگیری عنوان کرد: رای ملت ایران نشان خواهد داد از روز شنبه هفته آینده رو به عقب خواهیم رفت و یا حرکت رو به جلو را انتخاب خواهیم کرد.
وی با اشاره به دیدارش با رهبر انقلاب گفت: برای ایشان اصولگرا و اصلاح طلب معنی نداشته و ما می توانیم بسیاری از مشکلات بویژه محدودیت های برخی از سران اصلاح طلب را در سایه وفاق و همدلی حل کنیم.
وی افزود: خیلی از گره ها بی جهت در کشور ایجاد شده و می توانیم در سایه اتحاد وهمدلی آن را حل کنیم.
جهانگیری ادامه داد: دولت دوازدهم دولت برادری خواهد بود و انسجام ملی را در تمام کشور ایجاد خواهد کرد.
معاون اول رئیس جمهوری در ارتباط با هدفش از حضور در انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: انگیزه ای برای ورود به این عرصه نداشتم ولی با توصیه سران اصلاح طلب و رایزنی با رئیس جمهوری دولت تدبیر و امید وارد این عرصه شدم تا با استفاده از تجربه و گذاشتن آبروی خود در مقابل بی انصافی ها و بی اخلاقی ها ایستادگی کنم.
وی در ارتباط با استان بوشهر نیز گفت: برای توسعه این استان به عنوان یک استان ساحلی برنامه های جدی داریم و هفته گذشته محدوده منطقه آزاد بوشهر در دولت به تصویب رسیده است.
جهانگیری ادامه داد: اتصال بوشهر به شیراز از طریق راه آهن، مشکل تامین آب شرب، اشتغال جوانان بیکار آن در شرکت های منطقه از دیگر مسائل مورد توجه جدی دولت است.
وی اظهار داشت: در بکارگیری نیروهای بومی استان بوشهر در شرکت های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی این استان همواره توجه جدی داشته ایم و باز نیز به تحقق آن تاکید خواهیم کرد.
جهانگیری در ارتباط با مسئله کالای ته لنجی(همراه ملوان) گفت: در این حوزه نیز سعی داریم مسئله را به نفع ملوانان حل کنیم.
حاشیه دیدار اسحاق جهانگیری با مردم بوشهر
- سالن 2 هزار نفری فجر بوشهر محل برگزاری همایش از همان ابتدا مملو از جمعیت شد تا شماری زیادی از مردم از طریق ویدیو پروژکتور و در بیرون از سالن این همایش را به نظاره بنشینند.
- گروه موسیقی هیرون سرودهای محلی را بطور زنده برای حاضران اجرا کرد که این امر موجب شور و حرارت خاصی در بین حاضران شد.
- در بین حاضران پوسترهایی از تصاویر دکتر روحانی همراه با پرچم ایران و روبان های سبز و بنفش ( بر دست و پیشانی حاضران) خود نمایی می کرد.
-شعارهایی با مضمون ، 'اسحاق دوستت دارم'، 'ننگ ما صدا و سیمای ما' از سوی حاضران سرداده می شود.
مینو خالقی نامزد رد صلاحیت شده اصفهان در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز همراه با اسحاق جهانگیری در این همایش حضور داشت.
-راس ساعت 21 اسحاق جهانگیری پس از ورودش به سالن با شعارهای 'اسحاق دوستت داریم' مورد استقبال گرفت و پس از پایان شعارها سرود ملی جمهوری اسلامی در سالن طنین انداز شد.
- حاضران پس از پخش سرود جمهوری اسلامی حاضران شعار'صلی علی محمد قاتل لوله آمد'سردادند.
-حجت الاسلام عبدالحمید خدری نماینده مردم شهرستان های بوشهر، دیلم و گناوه، محمد باقر سعادت نماینده شهرستان دشتستان، حجت اسلامی پورفاطمی نماینده سابق مردم شهرستان دشتی در مجلس شورای اسلامی، اسماعیل تبادار استاندار اسبق بوشهر از جمله شخصیت هایی بودند که اسحاق جهانگیری را حین ورود به سالن همراهی کردند.
- محمد باقر سعادت نماینده شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی و رییس ستاد دکتر روحانی در استان بوشهر روی سن حاضر شد و به حاضران در همایش خوش آمد گفت.
- حجت الاسلام عبدالحمید خدری رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی به حاضران در این همایش خوش آمد گفت و همچنین از تهمت ها و بداخلاقی های درجریان مناظره های انتخاباتی انتقاد کرد.
محمد فاروقی به عنوان نماینده اهل سنت استان بوشهر نیز طی سخنانی به حمایت اهل سنت این استان از دکتر روحانی پرداخت و گفت :برای نخستین بار است که در دولت در استان های دارای اهل سنت از شخصیت های اهل سنت برای سمت های بخشدار و فرماندار استفاده شده است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: