بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 June 14
کد خبر: ۷۸۳۳۶
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱
سخنگوی وزارت خارجه:

تعهدی برای اجرای بخش‌های مغایر با قوانین و باورهای دینی در سند 2030 نداریم

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: موضع اصولی و تغییرناپذیر ایران عدم اجرای بخش‌هایی از سند ۲۰۳۰ که مغایر با قوانین، اولویت‌های ملی، باورهای دینی و ارزش‌های اخلاقی جامعه اسلامی ایران می‌باشد، است.

تدبیر24»بهرام قاسمی، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص نگرانی‌ها و مسائلی که در روزهای اخیر و در فضای انتخاباتی کشور پیرامون سند آموزش ۲۰۳۰ ایجاد شده است اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه یکی از حساس ترین و تاریخی ترین رویدادهای کشور برای مشارکت در تعیین سرنوشت و انتخاب راه و مسیر حرکت ایران اسلامی به سوی توسعه، آرامش و امنیت قرار گرفته ایم، شایسته است در خصوص این موضوع که نگرانی ها و دغدغه هایی را ایجاد کرده است، از نقطه نظر وزارت امور خارجه توضیح داده شود.

وی در ادامه گفت: پس از گلایه دلسوزانه ی مقام معطم رهبری در مورد بخش‌هایی از سند آموزشی موسوم به «چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰»، به دستور ریاست محترم جمهوری و با پیگیری و نظارت جناب آقای دکتر ظریف، موضوع با فوریت و جدیت طی جلسات  کارشناسی متعدد، در وزارت امور خارجه نیز مورد بررسی قرار گرفت.
قاسمی افزود:  بدون تردید  فرمایشات  مقام معظم رهبری  در همه امور  فصل الخطاب است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اظهار داشت: همه بخش های مرتبط در دولت به ویژه  وزارت امور خارجه، متناسب با نقش و حضوری که در موضوعات و مذاکرات بین المللی دارند، هرگز تن به پذیرش هر آنچه ذره ای با باورها، اعتقادات و ارزش های دینی، اخلاقی، اجتماعی و اسلامی کشور تعارض و مخالفتی داشته باشد، نداده و از این پس نیز نخواهند داد. در تمامی موضوعات بین المللی تخصصی که متولی اصلی آن به لحاظ فنی، دستگاهی به غیر از وزارت امور خارجه بوده، همین رویکرد را در پیش گرفته و هرگز نسبت به موضوعات، اسناد و توافقات دوجانبه، چندجانبه و بین‌المللی که مغایر با شئونات و باورهای اخلاقی و دینی جمهوری اسلامی ایران  باشد، بی تفاوت نبوده و براساس همین معیار  نیز  در آینده نیز عمل خواهند نمود.
 
قاسمی افزود: با توجه به تحفظ رسمی اعلام شده از سوی جمهوری اسلامی ایران، هیچ بخش از سند ۲۰۳۰ که مغایر با فرهنگ و باورهای دینی، اجتماعی و اخلاقی ایرانی و اسلامی کشور باشد، قابلیت اجرا نداشته و کشورمان نیز هیچ‌گونه تعهدی نسبت به اجرای آن ندارد و این موضوع  به عنوان موضع ثابت، اصولی و غیرقابل تغییر جمهوری اسلامی ایران به صورت رسمی به یونسکو اعلام شده که در سایت رسمی آن سازمان نیز درج گردیده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: