بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
جمعه ۰۱ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 21
کد خبر: ۷۸۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
دکتر علی وکیلی:

قدرت رقابت پذیری کارخانجات داخلی را باید بالا برد

عضو هیات علمی موسسه مطالعات انرژی به اقدامات صورت گرفته توسط این موسسه در زمینه صرفه جویی مصرف سوخت در کشور اشاره کرد و گفت: دولت بدون اینکه سرمایه گذاری انجام بدهد از محل صرفه جویی سوخت مایع و انرژی اقدامات گسترده‌ای در مناطق محروم و به ویژه روستاهای کشور انجام داد که این امر به کاهش مصرف سوخت مایع منجر شده است.

تدبیر24» عضو هیات علمی موسسه مطالعات انرژی به اقدامات صورت گرفته توسط این موسسه در زمینه صرفه جویی مصرف سوخت در کشور اشاره کرد و گفت: دولت بدون اینکه سرمایه گذاری انجام بدهد از محل صرفه جویی سوخت مایع و انرژی اقدامات گسترده‌ای در مناطق محروم و به ویژه روستاهای کشور انجام داد که این امر به کاهش مصرف سوخت مایع منجر شده است.

دکتر علی وکیلی در گفت و گو با سحر - پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی- افزود: دولت یازدهم از محل صرفه‌جویی‌هایی که انجام شد توانست اقدامات عمرانی مختلفی در مناطق مختلف انجام دهد که از آن جمله گازرسانی به روستاها و برقی کردن چاه های کشاورزی و توسعه حمل و نقل شهری بوده است که منابع آن با صرفه‌جویی مصرف سوخت حاصل شد. در این راستا حدود 17 میلیارد دلار طرحهایی در دستور کار قرار گرفته است.

وکیلی علت تعطیلی برخی واحدهای تولیدی را آزادسازی یارانه سوخت دانست و گفت: باتوجه به اینکه با اجرای این سیاست هزینه انرژی شان واحدها بالا رفت موجب شد که قیمت تمام شده کالایشان نیز با افزایش قیمت روبرو شود. اما در این راستا اقداماتی در دستور کار است که می‌تواند به کاهش قیمت سوخت کارخانجات بی انجامد.

او در این خصوص توضیح داد: براساس برنامه های ما اگر روی فرآیند واحدهای صنعتی کار کنیم می‌توانیم میزان مصرف سوخت واحدها را کاهش بدهیم. ما قدرت رقابت پذیری کارخانجات داخلی را با این کار بالا می بریم و قیمت تمام شده کالا را کاهش میدهیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: