نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

تقی آزاد ارمکی - انتخاباتی که در پیش داشتیم در سایه یک مجموعه از محدودیت‌ها بود. محدودیت اول این بود که قرار نیست دوره آقای رییسی نقد شود و از یک طرف باید آن را دوره طلایی قلمداد کنید.
چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

محمد حیدری» نگاهی گذرا به رسانه‌های اصول‌گرا، عمق ناکارآمدی و معیوب بودن این گفتمان را نشان می‌دهد. در واقع اصلا نمی‌توان آنها را «رسانه» خواند، آنها نه رسانه! بلکه تعدادی بنگاه خبرسازی و تبلیغاتی هستند
پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ - 2024 July 25
کد خبر: ۷۸۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵

29 اردیبهشت، روز مسئولیت عالی ایرانیان

مدیرکل دفتر امور آسیبهای اجتماعی وزارت رفاه گفت: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ یک روز تاریخی است. ما می‌توانیم بی‌تفاوت باشیم و در خانه بنشینیم و یا با حساسیت و مسئولیت پذیری خود و اطرافیانمان را به پای صندوق‌های رای ببریم. اگر همه ما وظایف خود را بدرستی انجام دهیم آنگاه حرکت به سمت ایرانی آباد، پیشرفته، با آرامش و امن سرعت بیشتری خواهد گرفت.
تدبیر24»روزبه کردونی امروز در کانال شخصی‌اش در تلگرام با اشاره به ضرورت مشارکت در انتخابات نوشت:«واسلاو هاول، سیاست‌مدار مبارز چک‌اسلواکی که بعد از فروپاشی نظام کمونیستی عهده‌دار ریاست‌جمهوری چک شد بیان می‌کند هیچ سیاست و برنامه‌ای موفق نخواهد شد و هیچ شانسی برای غلبه بر بحران‌ها و چالش‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی وجود نخواهد داشت؛ مگر آنکه مردم و جامعه با آن همراهی کنند و این همراهی فقط زمانی اتفاق می‌افتد که نیک‌سرشتی، روح خیر جمعی و حس مشارکت اجتماعی و به عبارت بهتر حس «مسئولیت عالی» شهروندان برانگیخته شود.

وینستون چرچیل، نخست‌وزیر وقت انگلستان، در چهارم ژوئن 1940، زمانی که ارتش انگلستان تلفات فراوانی متحمل شده بود و خطر حمله قریب‌الوقوع نازی‌ها به انگلستان به‌شدت احساس می‌شد، در نطق تاریخی خود در پارلمان انگلستان خطاب به مردم بر ضرورت مسئولیت‌پذیری مردم پافشاری می‌کند و می‌گوید: «من اطمینان دارم اگر همه ما وظایف خود را به‌درستی انجام دهیم و هیچ چیز مورد بی‌توجهی و فراموشی واقع نشود، آن‌گاه موفق خواهیم شد که از سرزمین خود دفاع کنیم».

فرانکلین روزولت هم که در ایام «رکود بزرگ» آمریکا ریاست‌جمهوری خود را آغاز کرد، در اولین نطق خود به‌عنوان رئیس‌جمهور در تاریخ چهارم مارس 1933 با این جمله سخنان خود را آغاز می‌کند که «باور من این است که از تنها چیزی که باید ترسید، خود ترس است» و سپس اشاره می‌کند در لحظات حساس از زندگی ملی، درک و حمایت مردم از دولت و رهبری صادق شرط خروج از بحران است.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ هم یک روز تاریخی است . ما می‌توانیم بی‌تفاوت باشیم و در خانه بنشینیم و یا با حساسیت و مسئولیت پذیری خود و اطرافیانمان را به پای صندوق‌های رای ببریم. واقعیت این است که اگر همه ما وظایف خود را بدرستی انجام دهیم آنگاه حرکت به سمت ایرانی آباد ، پیشرفته، با آرامش و امن سرعت بیشتری خواهد گرفت. عالی ترین مقام کشور ( مقام معظم رهبری) همگان را دعوت به حضور و مشارکت گسترده در انتخابات کرده است و این یعنی از هر آنچه مانعی در این مسیر ایجاد کند باید عبور کرد».

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: